Znakomity dokument o amapiano trafił do sieci. My już obejrzeliśmy i jesteśmy zachwyceni!

Fot. Beatports.com
News
Czym dokładnie jest amapiano?

Blisko dwudziestominutowy film o amapiano można obejrzeć bezpłatnie za pośrednictwem BBC iPlayer.

From Africa with love

Nowy film dokumentalny o amapiano jest dostępny w sieci. Obraz zatytułowany This Is Amapiano śledzi rozwój tego wyjątkowego gatunku od momentu, kiedy pojawił się na ulicach Południowej Afryki aż do chwili, kiedy wkroczył do klubów i festiwali na całym świecie. Film wyjaśnia też, w jaki sposób technika produkcji bębnów z bali nadała brzmieniu niepowtarzalny smak, a także bada rolę mody, stylu życia, filozofii i tańca w amapiano.

W dwudziestominutowym dokumencie zobaczycie takie postacie, jak: Major League DJz, Oskido, Felo Le Tee, DBN Gogo, Mr JazziQ i piosenkarz z Soweto, Daliwonga, a także DJ Edu i Jeremiah Asiamah z BBC Radio 1Xtra. Film dostępny jest bezpłatnie na platformie BBC iPlayer pod tym adresem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jest to duży kamień milowy dla prężnie rozwijającego się gatunku i dodatkowo oznacza, że Afryka, z tak niewielkimi zasobami, wciąż jest tyglem kultury, stylu i muzyki

– powiedział Da Kruk z BBC Radio.

This Is Amapiano – trailer

Czym dokładnie jest amapiano?

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o stylu muzycznym pochodzącym z Afryki Południowej, to koniecznie przeczytajcie tekst naszego redakcyjnego kolegi Adama Dąbrowskiego, w którym pisze m.in.:

Amapiano (z języka zulu – „pianina”) to styl muzyki house – hybryda deep house’u, jazzu i muzyki lounge, charakteryzująca się syntezatorami, przewiewnymi padami i szerokimi liniami basu perkusyjnego. Styl wyróżnia się wysokimi melodiami fortepianu, liniami basu Kwaito, zapożyczeniami z leniwych rytmów południowoafrykańskiego house’u z lat 90., a także instrumentami perkusyjnymi z innego lokalnego podgatunku house, znanego jako Bacardi.

Znakomity dokument o amapiano trafił do sieci. My już obejrzeliśmy i jesteśmy zachwyceni!
Fot. Beatportal.com


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →