Luke Erb: Premiera niezwykłego streamu z 36. piętra wieżowca promująca kompilację

fot. arch. Luke'a Erba
News
Luke Erb: Premiera streamu z 36. piętra wieżowca promująca kompilację

Luke Erb – DJ, producent oraz właściciel prężnie rozwijającej się wytwórni Time2Fly Records. Regularnie występuje w polskich klubach, a jego sety były wielokrotnie prezentowane na antenach Radiowej Czwórki, Planety FM, Radiostacji oraz Radia Gdańsk. Kilkakrotnie gościł w londyńskim Dance Radio UK. W 2017 wydał swój pierwszy album – Everywhere You Go.

25.11. miała premierę najnowsza składanka jego labelu pt. Treinta Y Tres pres. All Shades of Clouds, która ma niezwykłą promocję – Luke nagrał specjalnego podniebnego seta z trackami z tej kompilacji, ustawiając decki na 36. piętrze wieżowca w Gdańsku! Zapraszamy na tę spektakularną premierę – kapitalne wrażenia gwarantowane!

Najnowsza składanka Treinta Y Tres pres. All Shades of Clouds PREMIERA

Artur Wojtczak: Treinta Y Tres pres. All Shades of Clouds to nowa, bardzo wyjątkowa kompilacja z twojego labelu Time2Fly Records. Na początek muszę zapytać, co kryje się za tym tytułem?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Luke Erb: Od ponad roku związany jestem z miejscem Treinta Y Tres – to hiszpańska restauracja znajdująca się na 33. piętrze budynku Olivia Star. All Shades of Clouds to nazwa cyklu goszczącego w niej w każdą sobotę, którego jestem gospodarzem.

Luke Erb: Premiera  streamu z 36-go piętra wieżowca promująca kompilację
fot. Time2Fly Records

Brzmienia progressive house i organic house

Płyta ma bardzo ciekawy klimat: jest spójna brzmieniowo, muzyka wręcz „płynie”, a całość skupia się wokół nurtów takich jak progressive house czy organic house. Jak dużej selekcji musiałeś dokonać, by wybrać te 16 utworów?

Luke Erb: Utwory wybrałem spośród 80 produkcji, które zostały mi nadesłane z różnych stron świata. 80% materiału to również polscy producenci. Zależało mi, aby pasowały do siebie, jak również w połączeniu ze sobą opowiadały pewną historię. Na kompilacji możemy usłyszeć początek historii, jak również koniec – nic tu nie jest przypadkowe. Ta płyta jest jak te chmury, które zmieniają kolor od białego po różowy, a czasem nawet bywają ciemne, deszczowe.

Przewaga polskich producentów

Na ten album zaprosiłeś szereg znakomitych artystów: od świętujących wielkie sukcesy ostatnio Rafa’Ela i Enigmatica po Mike’a Konstantego czy… Buslava, który zaśpiewał w twoim utworze I Just Wanna Save You. Jak wybrani producenci zareagowali na twoje zaproszenie?

Luke Erb: Utwór z Buslavem powstał w Gdyni prawie 2 lata temu – nagraliśmy go w przerwie między występami na Open’erze, a dokładnie na Open’er Beach, gdzie graliśmy jako duet. Jeśli chodzi o pozostałych producentów, bardzo chętnie przyjęli moją propozycję wzięcia udziału w tym projekcie, co mnie bardzo ucieszyło, ponieważ na nich konkretnie mi zależało – ich styl najbardziej mi pasował do opowiedzenia tej ponad godzinnej historii. 

Luke Erb: Premiera  streamu z 36-go piętra wieżowca promująca kompilację
Luke Erb / fot. arch. własne

Najbardziej niezwykły stream z 36. piętra wieżowca

Składanka jest promowana w bardzo niezwykły sposób. Nagrałeś zapierający dech w piersiach stream z 36. piętra wieżowca w Gdańsku. Wokół widzimy las, morze, chmury, a muzyka to zmiksowane numery z kompilacji. Kiedy wpadłeś na ten pomysł i wybrałeś to miejsce?

Luke Erb: Pamiętam, gdy pierwszy raz stanąłem w progu Trenta Y Tres. Dosłownie oniemiałem od tego niesamowitego widoku na panoramę Gdańska; na las oraz morze. Nazwa All Shades Of Clouds, czyli wszystkie odcienie chmur, nie jest przypadkowa. Na wysokości 140 metrów widać chmury, które mają w jednym momencie biały kolor, a następnie zamieniają się w odcień różu na skutek zachodu słońca. Ten motyw został też wykorzystany na okładce kompilacji.

Luke Erb: Premiera niezwykłego streamu z 36. piętra wieżowca promująca kompilację

Promocja składanki i profil Time2Fly Records

W dzisiejszych czasach i totalnym przeładowaniu świata muzyką każde nowe wydawnictwo wymaga promocji – często krzykliwej. Jak będzie promowany ten release i w jaki sposób do tej pory komunikowałeś premiery EP-ek z Time2Fly?

Luke Erb: Tak, to prawda. Codziennie wytwórnie wypuszczają tysiące utworów i trzeba się wręcz rozpychać łokciami, aby dany release zauważono i nie zginął w gąszczu nowych wydań. Jednym ze sposobów promocji będzie promolista. Tym zajmie się sam dystrybutor. Sprawi, że kompilacja trafi w świat do znanych nazwisk. Dojdzie do tego kampania w social mediach, jak również set, który nagrałem i który staje się tym samym integralną częścią promocji. 25 listopada to dzień wydania kompilacji, jak również premiera filmu na YouTube. W styczniu 2023 roku mój label obchodzi 10-lecie i z tej okazji cała kompilacja wyląduje na płycie winylowej. Krążek będzie dostępny w salonach Empik, jak również w Juno Records i wielu innych sklepach z winylami. Trochę musimy jednak poczekać – tłocznie są zapchane wydaniami, ale najważniejsze, że mam już podpisaną umowę. Teraz tylko czekam na płyty. W dniu wydania, czyli 25 listopada, mamy też Release Party, które odbędzie się w ogrodzie botanicznym Olivia Garden – wystąpi na nim spora część artystów z kompilacji.

Jak opisałbyś profil muzyczny swojego labelu?

Luke Erb: Wydajemy szeroko pojętą elektronikę – nasze gatunki to deep house, tech house, techno, organic house, downtempo oraz electronica.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →