Luke Erb: Premiera niezwykłego streamu z 36. piętra wieżowca promująca kompilację

fot. arch. Luke'a Erba
News
Luke Erb: Premiera streamu z 36. piętra wieżowca promująca kompilację

Luke Erb – DJ, producent oraz właściciel prężnie rozwijającej się wytwórni Time2Fly Records. Regularnie występuje w polskich klubach, a jego sety były wielokrotnie prezentowane na antenach Radiowej Czwórki, Planety FM, Radiostacji oraz Radia Gdańsk. Kilkakrotnie gościł w londyńskim Dance Radio UK. W 2017 wydał swój pierwszy album – Everywhere You Go.

25.11. miała premierę najnowsza składanka jego labelu pt. Treinta Y Tres pres. All Shades of Clouds, która ma niezwykłą promocję – Luke nagrał specjalnego podniebnego seta z trackami z tej kompilacji, ustawiając decki na 36. piętrze wieżowca w Gdańsku! Zapraszamy na tę spektakularną premierę – kapitalne wrażenia gwarantowane!

Najnowsza składanka Treinta Y Tres pres. All Shades of Clouds PREMIERA

Artur Wojtczak: Treinta Y Tres pres. All Shades of Clouds to nowa, bardzo wyjątkowa kompilacja z twojego labelu Time2Fly Records. Na początek muszę zapytać, co kryje się za tym tytułem?

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Luke Erb: Od ponad roku związany jestem z miejscem Treinta Y Tres – to hiszpańska restauracja znajdująca się na 33. piętrze budynku Olivia Star. All Shades of Clouds to nazwa cyklu goszczącego w niej w każdą sobotę, którego jestem gospodarzem.

Luke Erb: Premiera  streamu z 36-go piętra wieżowca promująca kompilację
fot. Time2Fly Records

Brzmienia progressive house i organic house

Płyta ma bardzo ciekawy klimat: jest spójna brzmieniowo, muzyka wręcz „płynie”, a całość skupia się wokół nurtów takich jak progressive house czy organic house. Jak dużej selekcji musiałeś dokonać, by wybrać te 16 utworów?

Luke Erb: Utwory wybrałem spośród 80 produkcji, które zostały mi nadesłane z różnych stron świata. 80% materiału to również polscy producenci. Zależało mi, aby pasowały do siebie, jak również w połączeniu ze sobą opowiadały pewną historię. Na kompilacji możemy usłyszeć początek historii, jak również koniec – nic tu nie jest przypadkowe. Ta płyta jest jak te chmury, które zmieniają kolor od białego po różowy, a czasem nawet bywają ciemne, deszczowe.

Przewaga polskich producentów

Na ten album zaprosiłeś szereg znakomitych artystów: od świętujących wielkie sukcesy ostatnio Rafa’Ela i Enigmatica po Mike’a Konstantego czy… Buslava, który zaśpiewał w twoim utworze I Just Wanna Save You. Jak wybrani producenci zareagowali na twoje zaproszenie?

Luke Erb: Utwór z Buslavem powstał w Gdyni prawie 2 lata temu – nagraliśmy go w przerwie między występami na Open’erze, a dokładnie na Open’er Beach, gdzie graliśmy jako duet. Jeśli chodzi o pozostałych producentów, bardzo chętnie przyjęli moją propozycję wzięcia udziału w tym projekcie, co mnie bardzo ucieszyło, ponieważ na nich konkretnie mi zależało – ich styl najbardziej mi pasował do opowiedzenia tej ponad godzinnej historii. 

Luke Erb: Premiera  streamu z 36-go piętra wieżowca promująca kompilację
Luke Erb / fot. arch. własne

Najbardziej niezwykły stream z 36. piętra wieżowca

Składanka jest promowana w bardzo niezwykły sposób. Nagrałeś zapierający dech w piersiach stream z 36. piętra wieżowca w Gdańsku. Wokół widzimy las, morze, chmury, a muzyka to zmiksowane numery z kompilacji. Kiedy wpadłeś na ten pomysł i wybrałeś to miejsce?

Luke Erb: Pamiętam, gdy pierwszy raz stanąłem w progu Trenta Y Tres. Dosłownie oniemiałem od tego niesamowitego widoku na panoramę Gdańska; na las oraz morze. Nazwa All Shades Of Clouds, czyli wszystkie odcienie chmur, nie jest przypadkowa. Na wysokości 140 metrów widać chmury, które mają w jednym momencie biały kolor, a następnie zamieniają się w odcień różu na skutek zachodu słońca. Ten motyw został też wykorzystany na okładce kompilacji.

Luke Erb: Premiera niezwykłego streamu z 36. piętra wieżowca promująca kompilację

Promocja składanki i profil Time2Fly Records

W dzisiejszych czasach i totalnym przeładowaniu świata muzyką każde nowe wydawnictwo wymaga promocji – często krzykliwej. Jak będzie promowany ten release i w jaki sposób do tej pory komunikowałeś premiery EP-ek z Time2Fly?

Luke Erb: Tak, to prawda. Codziennie wytwórnie wypuszczają tysiące utworów i trzeba się wręcz rozpychać łokciami, aby dany release zauważono i nie zginął w gąszczu nowych wydań. Jednym ze sposobów promocji będzie promolista. Tym zajmie się sam dystrybutor. Sprawi, że kompilacja trafi w świat do znanych nazwisk. Dojdzie do tego kampania w social mediach, jak również set, który nagrałem i który staje się tym samym integralną częścią promocji. 25 listopada to dzień wydania kompilacji, jak również premiera filmu na YouTube. W styczniu 2023 roku mój label obchodzi 10-lecie i z tej okazji cała kompilacja wyląduje na płycie winylowej. Krążek będzie dostępny w salonach Empik, jak również w Juno Records i wielu innych sklepach z winylami. Trochę musimy jednak poczekać – tłocznie są zapchane wydaniami, ale najważniejsze, że mam już podpisaną umowę. Teraz tylko czekam na płyty. W dniu wydania, czyli 25 listopada, mamy też Release Party, które odbędzie się w ogrodzie botanicznym Olivia Garden – wystąpi na nim spora część artystów z kompilacji.

Jak opisałbyś profil muzyczny swojego labelu?

Luke Erb: Wydajemy szeroko pojętą elektronikę – nasze gatunki to deep house, tech house, techno, organic house, downtempo oraz electronica.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →