Enigmatic i Rafa’EL: Polacy zdobywają szczyt Beatportu. W 3 dni

arch. Enigmatic & Rafa'EL
News
Enigmatic & Rafa'EL

Zawsze z dumą i radością informujemy o sukcesach polskich artystów na świecie. Jeszcze milej, gdy tak pozytywna informacja dotyczy producentów ze sceny, która w Polsce jest znacznie mniejsza niż arcypopularne techno. Tymczasem Keeper w wykonaniu Enigmatica i Rafa'ELa wskakuje na pierwsze miejsce listy Beatport Top 100 Organic House / Downtempo.

Polscy twórcy elektroniki na światowym topie

Polscy twórcy elektroniki już na stałe wpisują się w światowe rankingi topowych producentów, ale jak wiemy – konkurencja wśród artystów jest ogromna. Najczęściej informujemy o sukcesach z dziedziny muzyki techno i house, czasem drum’n’bass. Tymczasem to również DJ-e i producenci z nurtu progressive house czy organic house ściągają uwagę światowej sceny. Wielokrotnie pisaliśmy o CREAM czy Not Dead Yet. Naszą uwagę przykuła także poprzednia EP-ka Enigmatica. Ale dziś szczególny sukces – najnowsze wspólne wydawnictwo Rafa’ELa i wspomnianego Enigmatica wylądowało od razu na pierwszym miejscu beatportowej listy organic house.

RafaEL i jego imponujący dorobek

Rafa’EL to znany na świecie DJ i live performer, obecny na scenie od 2008 roku. Założył własne wydawnictwo Northern Lights Music, niedawno gościł w prestiżowym Progressive Astronaut. Regularnie wydaje swoją muzykę w topowych labelach (niemal 200 tracków dla oficyn takich jak Afterglow, ICONYC, Hoomidaas, Melody Of The Soul czy Zerothree). Prowadzi dwie audycje muzyczne – „SINGULARITY” oraz „INFUSION”, które regularnie pojawiają się na falach stacji radiowych FRISKY.FM oraz PROTON Radio. Jego twórczość supportują takie sławy progresywnego house’u jak: Hernan Cattaneo, GUY J, Max Graham, SolidStone, Paul Hazendonk.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Enigmatic – dobrze mu w studio i za deckami

Enigmatic to równie dobrze wam znany producent i DJ pochodzący z północy Polski, który znalazł swoje miejsce w Poznaniu. Wydawał dla takich wytwórni jak Bar25, Radiant, czy Melody of the Soul, dając ujście swoim emocjom (tak, płynący progressive to muzyka niebywale emocjonalna!). Mariusz czuje się dobrze zarówno za deckami, jak i w studiu. Jest dziś rezydentem Nurtu, wrocławskiego Transformatora oraz członkiem Be Kolektiv – kolektywu zrzeszającego muzyków, didżejów i artystów wizualnych.

Keeper – z końcówki TOP 100 Beatportu do pierwszego miejsca

Jak to dobrze, że ci dwaj utalentowani muzycy pomyśleli, by połączyć swoje siły. W ten sposób Enigmatic i Rafa’EL nagrali znakomitą EP-kę, która ukazała się w ubiegły piątek. Keeper jest fuzją dwóch stylów: rozpływającego się organic house’u przeplatanego fantazyjnymi melodiami i baśniowymi instrumentami (tu maczał palce Enigmatic) oraz progresywnego i płynnie rozwijającego się z każdą minutą groove’u (dobra robota, Rafa’EL!).

Połączenie ich technik pozwoliło im stworzyć zupełnie nowy świat, w którym możemy przechodzić przez świadome sny, odzwierciedlać uczucia, a także przywoływać piękne chwile z przeszłości. EP-ka tuż po premierze ledwo dostała się do Beatport TOP 100 Organic House / Downtempo, by… po zaledwie 3 dniach zyskach ogromną popularność i stać się numerem 1 na tej liście! Naszym progresywnym wirtuozom życzymy okupowania pozycji pierwszej jak najdłużej!

Enigmatic i Rafa'EL: Polacy zdobywają szczyt Beatportu. W 3 dni
screen z Beatport 100 Organic House / Downtempo


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →