’Zyskałem szerszy i głębszy pogląd na świat, w którym żyjemy’ – Dax J o skazaniu na rok więzienia

News

Przeczytaj oświadczenie i przeprosiny artysty, który został skazany na rok więzienia przez tunezyjski sąd po zagraniu utworu z samplem nawołującym do muzułmańskiej modlitwy.

Dax J podczas swojego występu na tegorocznej edycji Orbit Festival w Tunezji, zmiksował techno wraz z samplem muzułmańskiego śpiewu, nawołującego do modlitwy.

Władze muzułmańskiego kraju zareagowały natychmiast. Klub El Guitone, w którym występował Dax został na kilka dni zamknięty, manager kubu aresztowany (po kilku dniach został uniewinniony), a artysta został zmuszony do ukrycia swojego fanpage’a na Facebooku z powodu licznych gróźb śmiercią.
W ubiegły czwartek tunezyjski sąd oskarżył Daxa o „naruszenie moralności publicznej” i skazał na rok pozbawienia wolności. Artysta opuścił jednak kraj przed rozprawą, a dzień później uruchomił znów swój profil na Facebooku i opublikował oświadczenie w tej sprawie. Możecie je przeczytać w całości poniżej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

DAX J – OŚWIADCZENIE

Pragnę wyrazić moje najgłębsze przeprosiny każdemu, kto został urażony muzyką, którą grałem w ostatni piątek podczas Orbit Festival w Tunezji. Jestem bardzo smutny, że ktoś uwierzył, że zagrałem utwór z 20-sekundowym wokalem “Call To Prayer / Adhan” z innego powodu niż tylko jego muzykalność i piękno głosu.

W wyniku tego niefortunnego i niezamierzonego incydentu, wczoraj podczas mojej nieobecności i bez wcześniejszego uprzedzenia, zostałem skazany w tunezyjskim sądzie na jeden rok w więzieniu. Jestem obecnie w Europie, a ten wyrok wygaśnie w ciągu pięciu lat.

Utrzymuję swój najwyższy szacunek dla wszystkich religii na całym świecie i teraz rozumiem, że moje ostatnie działania mogły być postrzegane w niewłaściwy sposób. Musimy poświęcić trochę czasu na prawdziwe poszanowanie i docenienie wszystkich przekonań na tym świecie, aby ruszyć naprzód jako globalne społeczeństwo.

Dzięki temu doświadczaniu zyskałem szerszy i głębszy pogląd na świat, w którym żyjemy. Będę nadal tworzyć sztukę poprzez muzykę i dzielić się nią z Wami.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →