Debiutancki album Dachshund dla Highgrade

Wydarzenie

Debiutancki album Dachshund zatytułowany 'Eleven Riddims' ukaże się 15 października 2012 roku nakładem Highgrade Records.

Dachshund urodził się i wychował w Genewie w Szwajcarii. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w latach ’90 grając na gitarze w kilku zespołach reggae. To wtedy podpatrywał jak jego koledzy – inżynierzy dźwięku – pszekształcają reggea’owe numery w dubowe perełki dodając do nich liczne efekty. I to właśnie od tych dźwięków Dachshund rozpoczął swoją przygodę jako producent, co można wyczuć w obecnych produkcjach artysty.
Naturalnym krokiem było spróbowanie swoich sił jako DJ i organizacja własnych imprez w rodzinnym mieście. Niestety w tamtych czasach odtwarzacze CD nie były powszechnie dostępne, zatem Dachshund tłoczył swoje produkcje na winylu w Music House w Londonie. To także okres odkrywania nowych gatunków w muzyce elektronicznej oraz zgłebianie tajników produkcji.
Obecnie Dachshund ma na swoim koncie liczne produkcje dla takich wytwórni jak: Material Series, Num Records, Highgrade Records czy też własnej Clapper. 15 października nakładem Highgrade do sprzedaży trafi debiutancki album artysty zatytułowany „Eleven Ridims”. Na płycie znajdziemy 11 premierowych i niezwykle zróżnicowanych produkcji, od melodyjnych, poprzez chill outowe, aż po parkietowe sztosy. Poniżej znajdziecie odsłuch fragmentów utworów z płyty.
Bardzo lubimy twórczość Dachshund dlatego nie możemy się już doczekać tego wydawnictwa, a Wy?
Dachshund – Eleven Riddims

Data wydania: 15.10.2012
Tracklista:
01. Simple Pleasure
02. Strange Day
03. Need U
04. Mosquito Coast
05. Give Thanks
06. Worn Planet
07. Permanent Love
08. Intensity Dub
09. Log Out
10. Voronoi Diagram
11. Fluid Escape


Dachshund – Eleven Ridims – Highgrade116 by Highgrade Records

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →