Co za duet! Irvine Welsh i DJ Serge nagrali wspólny kawałek

fot. The Yak magazine
News
Irvine Welsh i DJ Serge jako muzyczny duet

Irvine Welsh, autor książki Trainspotting, połączył siły z producentem i DJ-em Serge Santiago, aby wydać acid house'owy Rave Dance.

Irvine Welsh i DJ Serge jako acid housowy duet

Singiel wypuściła nowa, należąca m.in. do Welsha wytwórnia Said What, którą artysta prowadzi wraz z Steve’m Mac’em oraz dziennikarzem muzycznym Carlem Lobenem. Autor kultowej książki Trainspotting mówi, że album stanowi hołd dla całego ruchu rave.

Zarówno singiel, jak i jego wytwórnia odzwierciedlają ponowne zainteresowanie i zaangażowanie powieściopisarza, dramaturga i dokumentalisty w sferę muzyki tanecznej. Nie tak dawno temu Irvine Welsh zaczął też ponownie DJ-ować. Dzięki tym przedsięwzięciom Szkot chce pomóc we wprowadzeniu na rynek nowych talentów, jednocześnie zwracając uwagę na „jakość muzyki elektronicznej”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dla Santiago (ksywa DJ Serge) Rave Dance jest z kolei następstwem jego letniego, house’owego kawałka You Got Me i italo house’owego Ear Racer.

Irvine Welsh & DJ Serge – Rave Dance

Człowiek od Trainspotingu

Irvine Welsh to szkocki pisarz, urodzony 27 września 1958 w Edynburgu. Największą sławę przyniosła mu jego pierwsza powieść pt. Trainspotting, która miala premierę w 1993 roku. W Wielkiej Brytanii sprzedała się w kilkusettysięcznym nakładzie. Zaledwie trzy lata później do kin trafił film o tym samym tytule, będący ekranizacją słynnej historii. Reżyserią zajął się Danny Boyle, zaś scenariusz stworzył John Hodge. Ponadto debiutanckie dzieło Welsha trafiło na 10. miejsce w plebiscycie Waterstone’s Best Books of the Century.

Welsh w ciągu swojej pisarskiej kariery musiał zmagać się z wieloma zarzutami. Odpierał między innymi oskarżenia o propagowanie i gloryfikowanie narkomanii. Miało to bezpośredni związek z jego debiutancką powieścią, w której bohaterowie wychwalają heroinę. A ponieważ autor opisywał świat oczami i językiem, stworzonych przez siebie postaci, próbowano przypisać mu podobnie brzmiące, osobiste poglądy.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →