Co za duet! Irvine Welsh i DJ Serge nagrali wspólny kawałek

fot. The Yak magazine
News
Irvine Welsh i DJ Serge jako muzyczny duet

Irvine Welsh, autor książki Trainspotting, połączył siły z producentem i DJ-em Serge Santiago, aby wydać acid house'owy Rave Dance.

Irvine Welsh i DJ Serge jako acid housowy duet

Singiel wypuściła nowa, należąca m.in. do Welsha wytwórnia Said What, którą artysta prowadzi wraz z Steve’m Mac’em oraz dziennikarzem muzycznym Carlem Lobenem. Autor kultowej książki Trainspotting mówi, że album stanowi hołd dla całego ruchu rave.

Zarówno singiel, jak i jego wytwórnia odzwierciedlają ponowne zainteresowanie i zaangażowanie powieściopisarza, dramaturga i dokumentalisty w sferę muzyki tanecznej. Nie tak dawno temu Irvine Welsh zaczął też ponownie DJ-ować. Dzięki tym przedsięwzięciom Szkot chce pomóc we wprowadzeniu na rynek nowych talentów, jednocześnie zwracając uwagę na „jakość muzyki elektronicznej”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dla Santiago (ksywa DJ Serge) Rave Dance jest z kolei następstwem jego letniego, house’owego kawałka You Got Me i italo house’owego Ear Racer.

Irvine Welsh & DJ Serge – Rave Dance

Człowiek od Trainspotingu

Irvine Welsh to szkocki pisarz, urodzony 27 września 1958 w Edynburgu. Największą sławę przyniosła mu jego pierwsza powieść pt. Trainspotting, która miala premierę w 1993 roku. W Wielkiej Brytanii sprzedała się w kilkusettysięcznym nakładzie. Zaledwie trzy lata później do kin trafił film o tym samym tytule, będący ekranizacją słynnej historii. Reżyserią zajął się Danny Boyle, zaś scenariusz stworzył John Hodge. Ponadto debiutanckie dzieło Welsha trafiło na 10. miejsce w plebiscycie Waterstone’s Best Books of the Century.

Welsh w ciągu swojej pisarskiej kariery musiał zmagać się z wieloma zarzutami. Odpierał między innymi oskarżenia o propagowanie i gloryfikowanie narkomanii. Miało to bezpośredni związek z jego debiutancką powieścią, w której bohaterowie wychwalają heroinę. A ponieważ autor opisywał świat oczami i językiem, stworzonych przez siebie postaci, próbowano przypisać mu podobnie brzmiące, osobiste poglądy.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →