Bahamski rząd nie zgadza się na kolejne „projekty” Billa McFarlanda

fot. Lanierm24 + WebSummit / wikicommons
Festiwale News
Chester Cooper vs Fyre

Portal TMZ podaje, że bahamski rząd nie życzy sobie obecności w swoim kraju Billa McFarlanda. To pokłosie ostatnich pogłosek, że jakoby osławiony organizator Fyre Festival po wyjściu z więzienia chciał zorganizować kolejną imprezę w karaibskim kraju.

Fyre Festival na bis? Nie tym razem!

Niedawno informowaliśmy Was o nowych poczynaniach Billy’ego McFarlanda, który po odsiadce w więzieniu chciał zorganizować na Bahamach nowy event – PYRT, który miał być inspirowany poszukiwaniem skarbów. Rząd Wspólnoty Bahamów wypuścił oświadczenie, w którym poinformował, że Billy McFarland nie złożył żadnego wniosku o promocję wydarzenia. Przedstawiciele rządu użyli również mocnych słów, określając McFarlanda „uciekinierem” oraz poprosili obywateli, że jeśli pojawi się na wyspie, zgłosili jego obecność Królewskim Siłom Policyjnym Bahamów.

Poinformowano opinię publiczną, że do rządu Bahamów nie złożono żadnego wniosku o rozpatrzenie jakiegokolwiek wydarzenia promowanego przez Billy’ego McFarlanda lub jakikolwiek podmiot czy strony, o których wiadomo, że są z nim powiązane. McFarland był organizatorem Fyre Festival kilka lat temu, znanego oszustwa, za które został skazany i wysłany do więzienia w USA

– czytamy w oświadczeniu Ministra Turystyki, Inwestycji i Lotnictwa Bahamów, Chestera Coopera.

W zeszłym tygodniu McFarland napisał list z przeprosinami do rządu Wspólnoty Bahamów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Piszę do Was, aby wylewnie przeprosić za moje czyny sprzed 5 lat. Całkowicie się myliłem i żałuję swoich czynów. Moim głównym celem jest to, żeby naprawić swoje krzywdy i sprawić, by Bahamy i Wyspy Rodzinne, region, na którym tak bardzo mi zależy, znów stały się całością

– McFarland.

McFarland spędził cztery lata w więzieniu po tym, jak przyznał się do dwóch oszustw i składania fałszywych zeznań w banku po wydarzeniu z 2017 roku na wyspie Great Exuma. Nakazano mu również zwrócić inwestorom 26 milionów dolarów za oszukańcze przedsięwzięcie. Fyre Festival, reklamowany jako festiwal luksusu i „doświadczenie kulturowe dekady”, okazał się największym oszustem w historii branży festiwalowej.

FYRE: The Greatest Party That Never Happened | Official TrailerPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →