Największy oszust w historii festiwali wyszedł z więzienia

fot. Ian Moran
Festiwale Kultura Lifestyle News
Billy McFarland

Autor jednego z największych przekrętów w historii branży muzycznej (a już na pewno festiwalowej), Billy McFarland, opuścił areszt. Sprawdźcie szczegóły!

Billy McFarland i jego „czeski sen” festiwali muzycznych

Billy McFarland, głowa fałszywego Fyre Festival, został zwolniony z więzienia federalnego ponad rok przed zakończeniem kary, jak wynika z akt więziennych. Amerykanin dokonał podobnej sztuki co dwóch reżyserów praskiej filmówki na początku wieku.

Czeski sen

Fyre Festival, który McFarland „organizował” wraz z raperem JaRule, miał być luksusowym wydarzeniem — po części festiwal muzyczny, po części wydarzenie towarzyskie na wysokim poziomie, mające na celu zwabienie wpływowych osób i bogatych milenialsów na bahamską wyspę Great Exuma. Wydarzenie było promowane w mediach społecznościowych przez znane osobistości, w tym Kendall Jenner, Bellę Hadid, Hailey Baldwin i Emily Ratajkowski — im oczywiście zapłacono, ale gdy niecny plan psotnego Billa wyszedł na jaw, potępili jego działania.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Największy Przekręt Influencerów – Fyre Festival

McFarland oszukał inwestorów, festiwalowiczów i nie zrealizował niczego, co obiecywał. 30-latek, który przyznał się do oszustwa informacyjnego i wprowadzania inwestorów w błąd, powiedział prokuratorom federalnym w 2018, że „rażąco nie docenił” zasobów potrzebnych do zorganizowania takiego wydarzenia. Haha.

Uczestnicy, ​​z których wielu wydało tysiące dolarów w nadziei na występy takich artystów, jak Blink 182, Pusha T i Migos, przybyli na wyspę, aby znaleźć się w skąpych namiotach, w miejscu z niewielką lub żadną infrastrukturą i posiłkami składającymi się wyłącznie z mizernego sera i kanapki ze styropianu. Oczywiście historia ta trafiła do Netflixa.

FYRE: The Greatest Party That Never Happened | Official Trailer

McFarland od 30 marca przebywa pod egidą nowojorskiej Residential Reentry Management – agencji federalnej odpowiedzialnej za umieszczanie zwolnionych więźniów w domach pośrednich.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →