Artysta na weekend: Okain – WYWIAD + MIX!

Wywiad

Jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście - macie sporo do nadrobienia. Dziś mamy ku temu doskonałą okazję -  naszym artystą na weekend jest Okain!

Samuel Thalmann aka Okain zadebiutował w 1999 roku mając lat 15. Zakochany w kawałkach Laurenta Garniera i klimatach spod znaku house zaczął grywać w klubach Paryża takich jak Rex czy Dimuschi, zaliczając nawet 5-godzinne sety!

Dziś, ma na koncie doskonałe wydania na takich labelach jak Tsuba, Bpitch Control czy Four:Twenty a jego utwory z powodzeniem używane są w setach ścisłej czołówki muzyki elektronicznej.

O początkach, inspiracjach hip hopem oraz o muzycznych autorytetach rozmawiamy z Okain’em. Pod wywiadem znajdziecie też jego set

 

WYWIAD: OKAIN (Paryż)

 

 

Opowiedz o swoich początkach, jak to wszystko się zaczęło?

Pierwszy raz zetknąłem się z muzyczną elektroniczną przez radio. Pierwsze kawałki to były chyba wczesne produkcje Daft Punk. Zacząłem wtedy słuchać garage i deep house, wcześniej byłem fanem hip hopu i stąd takie klimaty były dla mnie najbardziej zbliżone. Miałem wtedy około 16 lat i zacząłem chodzić do klubów i odkrywać techno i house. Podczas kolejnego lata zacząłem robić wszystko aby kupić sobie pierwsze gramofony. Było ciężko ale udało się.

Z jakimi wytwórniami współpracuje Ci się najlepiej?

Pracowałem z wieloma labelami. Jedne były lepsze inne gorsze. Z wieloma miałem do czynienia jeszcze zanim wydałem pierwszą EP-kę. Na bazie wcześniejszych doświadczeń na dzień dzisiejszy mam mocny kontakt z Tsuba, Quartz czy Jetaime. Można je teraz uznać za moich przyjaciół, uważam że są dobre dla każdego artysty.

 

 

Opowiedz o współpracy z innym artystami.

Było tego trochę. Wraz z Paulem Ritch mamy projekt Handycraft. Aktualnie pracujemy nad nowym materiałem. Z moim przyjacielem Thomasem Mullerem wydałem także EP-kę dla Bpitch Control. Na dzień dzisiejszy pracuję z Yakine i właśnie zaczęliśmy grywać wspólnie na zasadzie setów back 2 back. Nasz kolejny występ odbędzie się w klubie Rex w grudniu. Już na to czekam! Cieszę się także z kawałka, który będzie wydany na kompilacji z okazji 5-lecia Tsuba, który zrobiliśmy wraz z Hectorem.

Co możesz powiedzieć o scenie elektroniki w twoim kraju?

Pochodzę z Paryża gdzie scena jest bardzo dziwna. Mamy wielu producentów i DJ-ów, ale niestety nie przekłada się to na ilość dobrych imprez. Mam wielką nadzieję, że sytuacja będzie się poprawiać z roku na rok.

Kto jest Twoim ulubionym artystą i za co go cenisz?

Uwielbiam wielu artystów hip hopowych, z których najbardziej cenię A Tribe Called Quest. Natomiast jeżeli chodzi o techno i house to lubię Laurenta Garniera, Jefa Millsa, Moodymana, Richiego Hawtina czy Saint Germain. Wszyscy mieli na mnie ogromny wpływ i cenie ich za sentyment, który wzbudzają w moim sercu.

 

Rozmawiał: Kuba Juerga Maćkowski

 


Okain – Tinker Podcast by Okain

Polub muno.pl na Facebooku: