Arca nowym singlem zapowiada koncert charytatywny

Fot. Materiały promocyjne
News
Arca wydaje nowy singiel

Arca wydała utwór Incendio tuż przed live stremem, podczas którego będą zbierane fundusze dla trans i niebinarnych ofiar przemocy.

Arca z nowym singlem

Arca udostępniła nowy singiel zatytułowany Incendio. Utwór powstał w koprodukcji z  artystą o ksywce Omar. Incendio pojawia się jako zapowiedź koncertu filmowego Arci, którego premiera odbędzie się dzisiaj 28 września za pośrednictwem Dice.fm.

Na Incendio Arca rapuje po hiszpańsku. Nie jest to pierwszy raz, kiedy artystka uprawia nawijkę – podobną rzecz mogliśmy usłyszeć na singlu Ninbinary – ale i tak efekt jest piorunujący. W tekście Incendio artystka nawiązuje do Matrixa – „dziewczyna wygina łyżkę swoim umysłem”  i wykrzykuje z siebie „woo-hah!” w stylu Busta Rhymes. Mocny podkład muzyczny rozwija się od warknięć i przechodzi do czegoś bardziej hymnicznego, podniosłego. Na okładce singla znalazły się obrazy Frederika Heymana, który pracował z Arcą również nad teledyskiem do Nonbinary.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Okładka singla Incendio

Arca ze współpracownikiem Aphex Twina

Wyreżyserowany przez długoletniego współpracownika Aphex Twina Weirdcore’a film, dokumentuje multidyscyplinarny set Arci, wykonywany na okrągło w społecznie zdystansowanym miejscu na Ibizie. Na filmie wśród gości zobaczymy m.in. Physical Therapy i Total Freedom. Wpływy z biletów w cenie od 3 euro ($3.50) przeznaczone zostaną na Casa Rifugio Marcella, tymczasowe schronienie dla osób trans i niebinarnych, które padły ofiarą dyskryminacji i przemocy.

Arca – Incendio

Arca i Lady Gaga

Ostatnim wydawnictwem Arci jest czteroczęściowe Madre, które ukazało się w styczniu. W zeszłym toku ukazał się album artystki KiCk i, na którym znalazł się 62-minutowy utwór @@@@@. W międzyczasie Wrca zremiksowała utwór Rain on Me Lady Gagi do odświeżonej wersji płyty Chromatica.

Lady Gaga – Rain on Me (with Ariana Grande) (Arca Remix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →