Arca nie zatrzymuje się – oto teledysk do dwóch numerów z nadchodzącej płyty

Fot. Materiały promocyjne
News
Arca - 2 w 1

Klip do utworów Prada i Rakata ma łączyć w sobie wiele tożsamości Arki w jedną „kwantową superojczyznę”.

Arca – 2 w 1

Arca opublikowała nowy teledysk do dwóch utworów z jej nadchodzącego albumu KiCK ii. Chodzi o kawałki Prada i Rakata. Obraz powstał we współpracy z reżyserem Frederikiem Heymanem. Klip możecie obejrzeć poniżej.

Arca – Prada/Rakata

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Życie i erotyzm

Wedle słów Arki Prada to „kompozycja o celebrowaniu psychoseksualnej wszechstronności; utwór wyraźnie nawiązujący do transpłciowego doświadczenia i niebinarnych sposobów odnoszenia się do seksualnej energii podświadomości zbiorowej. To również piosenka o przełamywaniu wstydu i leczeniu ran przodków; o pożądaniu i miłości”.

Rakata z kolei ma być „utworem o uwodzeniu i chęci pożarcia całego świata, bez wstydu, bez potępienia. Jest to również mrugnięcie okiem i ukłon w stronę wewnętrznego ciepła generowanego przez gorący i wilgotny klimat, który zrodził muzykę latynoską; cześć dla współczesnego folkloru wenezuelskiego, życia i erotyzmu zrodzonego w pobliżu „równika ciepła”.

Nowy album Arki coraz bliżej

KiCK ii, na który trafi również wydany wcześniej singiel Born Yesterday z udziałem Sii, ukaże się w grudniu tego roku nakładem XL Recordings. Na płycie gościnnie pojawią się Cardopusher, Clark, Boys Noize i Mica Levi.

Ostatnia płyta studyjna Arki Kick I ukazała się w 2020 roku. Również w zeszłym roku Arca wydała nowy 62-minutowy utwór zatytułowany @@@@@ oraz płytę zawierającą 100 remiksów tylko jednego utworu, Riquiquí. Remiksy powstały przy pomocy sztucznej inteligencji. W tym roku artystka wypuściła EP-kę zatytułowaną Madre. Do pracy nad minipłytą Arca zaprosiła producenta i współpracownika RadioheadOlivera Coatesa.

arca nowy teledyskPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →