Angie Stone podbiła polską publiczność

News

Sala Kongresowa dosłownie pękała w szwach a i tak nie wszyscy chętni zdołali dostać się na koncert finałowy Festiwalu Pilsner Urquell Perspective, który odbył się 2 lutego w Warszawie. Zaproszone gwiazdy dały publiczności wszystko to, co w ich twórczości najlepsze: Karolina Kozak swoje nastrojowe piosenki, Jehro gorące, karaibskie rytmy, a Angie Stone żywiołową emocjonalność muzyki soul i R&B.

Występ Angie Stone śmiało można już zaliczyć do koncertowych legend Sali Kongresowej. Rzadko zdarza się, by w tak nobliwym miejscu publiczność słuchała całego koncertu na stojąco, tańcząc, klaszcząc oraz śpiewając razem z artystą… Tego wieczoru w Warszawie niepodzielnie rządziła Angie, która podbiła serca polskich fanów wytrawnych muzycznych dźwięków.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Widownia jak zahipnotyzowana posłusznie wykonywała polecenia Angie: „wstańcie” „podnieście ręce”, „śpiewajcie”. Nieustanny dialog z publicznością rozwiał obawy gwiazdy, że bariera językowa utrudni jej kontakt z widzami. Diva muzyki soul, która po raz pierwszy gościła w Polsce na zaproszenie marki Pilsner Urquell przyznała, że obawiała się warszawskiego występu. Po koncercie, szczęśliwa wyznała, że nie zdawała sobie sprawy,  jak jest znana i doceniana w kraju, tak dalekim od korzeni soul i R&B.  

Zanim Angie Stone poderwała z krzeseł publiczność, temperaturę w Sali Kongresowej podniósł Jehro. Muzyk ocieplił karaibskimi dźwiękami swojej world music przestrzenie Pałacu Kultury, a zgromadzoną publiczność napełnił energią  po spokojnym, melancholijnym występie Karoliny Kozak. Jedyna Polka wśród występujących tego dnia w Sali Kongresowej artystów, przyjęła na siebie zadanie odprężenia publiczności przed żywiołowym koncertem Angie.

Tegoroczny Festiwal Pilsner Urquell Perspective był trzecią edycją tego wydarzenia muzycznego. Po raz pierwszy koncert kulminacyjny odbył się w Sali Kongresowej. Na zaproszenie Pilsner Urquell, w ramach cyklu koncertów związanych z Festiwalem,  w tym roku wystapili między innymi: Aga Zayran, Ewa Bem, Stanisław Sojka, Damage Control czy Johnny Griffin Quartet. Cykl koncertów pod egidą Pilsner Urquell Perspective rozpoczął się 14 stycznia w Poznaniu występem Grzegorza Piotrowskiego i potrwa do 27 lutego, gdy przed łódzką publicznością zaprezentuje się zespół Walk Awal & Friends. Koncerty towarzyszące Festiwalowi Pilsner Urquell Perspective odbywają się między innymi w Bydgoszczy, Chorzowie, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Toruniu, Pile i Wrocławiu.

W zeszłorocznej edycji Festiwalu, jesienią 2006 roku, na zaproszenie Pilsner Urquell do Polski przyjechali m.in. Andreas Vollenweider i David Murray. Artyści wystąpili w duetach z polskimi wykonawcami – Henrykiem i Dorotą Miśkiewicz oraz Michałem Urbaniakiem. Finałowe koncerty odbyły się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Wydarzeniu towarzyszyły 22 mniejsze koncerty w 11 miastach Polski. W 2005 roku gwiazdy światowego formatu – Ive Mendes i Stacey Kent – wystąpiły na koncertach w Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Podczas trwającego wówczas dwa tygodniowego Festiwalu, przed publicznością 10 miast Polski odbyło się łącznie 40 koncertów. Wśród ponad 200 koncertów, które do tej pory odbyły się pod egidą Pilsner Urquell, jest blisko 70 wykonawców a wśród nich m.in. Adam Pierończyk, Jarek Śmietana, Urszula Dudziak, Wojciech Niedzielan czy Jan Ptaszyn Wróblewski.

Ambicją Festiwalu Pilsner Urquell Perspective jest spełnianie niecodziennych artystycznych upodobań, prezentowanie muzyki, która cieszy się popularnością  w gronie miłośników wytrawnych dźwięków, potrafiących docenić najwyższą jakość.

Więcej na www.muzyka.pilsner.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →