800 milionów piechotą nie chodzi. Brytyjski sektor muzyczny ze wsparciem rządu

Fot. Anthony Mooney
News
Wielka Brytania, rząd, pomoc

Pamiętacie wątek wiatru przewijającego się w tekstach o Wielkiej Brytanii i tamtejszej scenie muzycznej? No to jegomość ponownie zawiał inaczej, dostarczając nam nowych informacji i szczegółów. Mówiąc najkrócej jak się da - dzieje się!

Na tę decyzję czekały setki, jak nie tysiące podmiotów brytyjskiej branży muzycznej. Ogłoszony po raz pierwszy na początku sierpnia program ubezpieczeniowy wydarzeń na żywo o wartości 800 milionów, oficjalnie ruszył w tym miesiącu. Ubezpieczenie, które obowiązuje od 22 września 2021 r. do 30 września 2022 r., egzekwowane będzie w przypadku „odwołania, przełożenia, przeniesienia lub rezygnacji z imprez z powodu nowych ograniczeń nałożonych przez brytyjskie władze cywilne w odpowiedzi na Covid-19”. Program nie obejmuje ochrony przed złapaniem koronawirusa przez personel klubowo-eventowy ani przed samoizolacją. Imprezy, które zmuszone są działać na mniejszą skalę również nie kwalifikują się do ubezpieczenia. Odstępstwem od tego będą jedynie wydarzenia przełożone lub całkowicie odwołane.

Wielka Brytania, rząd, program

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Stefan Rousseau

Branża muzyczna ze wsparciem rządu

Wsparcie programowi okazały do tej pory brytyjski Lloyd’s, najstarsza instytucja ubezpieczeniowa na świecie, Munich Re (największy na świecie reasekurator) oraz firmy Beazley, Arch i Dale. Rząd zaznacza, że w tym przypadku będzie działał jako reasekurator. Ma on zapewnić gwarancję umożliwiającą firmom ubezpieczeniowym oferowanie ochrony ubezpieczeniowej, której potrzebują firmy organizujące imprezy.

Sektor wydarzeń wspiera setki tysięcy miejsc pracy w całym kraju. W miarę ponownego otwierania się gospodarki, pomagamy organizatorom wydarzeń i przedsiębiorstwom planować z pewnością siebie aż do przyszłego roku. Wspaniale jest uruchomić ten program, dając naszemu fantastycznemu sektorowi imprez kolejny impuls. Pomagamy w ten sposób gospodarce i chronimy środki do życia dzięki naszemu planowi na rzecz miejsc pracy.

– tłumaczy sekretarz skarbu państwa, Rishi Sunak.

Aby móc załapać się do programu, organizatorzy muszą posiadać standardowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy. Program rządowy nie jest dostępny oddzielnie, a ubezpieczenie musi być wykupione co najmniej osiem tygodni przed wydarzeniem. Zasada ta nie obowiązuje jednak przez pierwsze 12 tygodni trwania programu. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział niedawno, że nie ma zamiaru wprowadzać w tym roku kolejnego lockdownu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →