1500m2 wiecznie żywe. DJ BLIK oddaje hołd kultowemu klubowi

via Facebook
News
1500m2

1500 to kolejny singiel zapowiadający nadchodzący wielkimi krokami album DJ BLIKA – Topia. Ten bigroomowy banger to hołd złożony kolebce warszawskiego techno – klubowi 1500m2. Słuchamy!

DJ BLIK z tribute singlem dla 1500m2

Postać DJ BLIKA pojawiła się kilka miesięcy temu. Tytuły jego utworów odnoszą się do nazw kultowych warszawskich klubów muzycznych i są hołdem dla kultury techno lat 90. Jego najnowszy singiel 1500 zapowiada nadchodzący krążek zatytułowany Topia. Nowy utwór DJ BLIKA to hołd złożony słynnemu, nieistniejącemu już klubowi 1500m2. Premierze towarzyszy poruszający, sentymentalny klip będący kolażem archiwalnych zdjęć z klubu, animacji 3D i kosmicznych wizualizacji jednego z najciekawszych polskich artystów 3D. To utwór i teledysk, które pozwalają zatęsknić za wyjątkowym miejscem, nawet jeśli nigdy się w nim nie było. Singiel dostępny jest także w serwisach cyfrowych.

1500m2
fot. materiały prasowe

1500m2 do wynajęcia był kultowym miejscem na warszawskim Powiślu. W postindustrialnych przestrzeniach starej drukarni kartograficznej inicjowane były działania sztuki wszelkiego wymiaru – od fotografii przez koncerty performerskie, muzyczne, multimedialne, instalacyjne czy warsztatowe. Klub powstał by wspierać i promować niezależne projekty oraz przedstawiać nowatorskie formy artystycznego wyrazu. W tym miejscu usłyszeliśmy całą plejadę ekstraligi techno i house, w większości odwiedzających Warszawę po raz pierwszy. W przestrzeniach 1500m2 zobaczyliśmy takich artystów jak Jeff Mills, Speedy J, Ben Klock, Joris Voorn, Loco Dice, Adam Beyer czy Tale Of Us.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: 5 nowych klubów w Europie, które warto odwiedzić

Klub ukształtował gusta przynajmniej jednego pokolenia słuchaczy, którzy kochali muzykę techno i house. Bardzo brakuje tego klubu, jest z nim związane mnóstwo wspomnień. Był to klub żyjący, gdzie potrafiliśmy wyjść na zewnątrz i poznać się z nieznajomymi czy pójść po imprezie na niedzielny brunch w sto900. To tutaj odbywały się pierwsze warszawskie, niedzielne imprezy Warsaw Hustles Harder. Klub istniał około 5 lat będąc niewątpliwie jednym z najważniejszych klubów na warszawskiej i polskiej scenie klubowej.

– Artur Wojtczak

Koniecznie sprawdźcie fantastyczny klip i singiel DJ BLIKA upamiętniający to legendarne miejsce. Sam zainteresowany nie kryje inspiracji złotą erą muzyki tanecznej. Wśród największych inspiracji wymienia The ProdigyDaft Punk czy Cassius. Nachodzący krążek zawrze utwory upamiętniające miejsca, jakie zniknęły z mapy stolicy.

Staram się nie myśleć o zamykaniu klubów w kategoriach straty. Wszystkie te kultowe miejsca miały swój czas i zapisały się na kartach klubowej historii miasta. Żyją we wspomnieniach ludzi i to jest piękne! Dla mnie osobiście ważnymi miejscówkami były Powiększenie, 1500m2, zagłębie na Racławickiej (Balsam, Pruderia), Punkt, Ground Zero, 55, CDQ. Jako nastolatek załapałem się jeszcze na Filtry i Piekarnię. Pamiętam też kilka super imprez w Paprotce.

– DJ Blik

DJ BLIK – 1500Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →