5 nowych klubów w Europie, które warto odwiedzić

fot. materiały prasowe
Artykuł News
5 nowych klubów w Europie

Nieubłaganie nadciąga koniec sezonu pod chmurką. Letnie festiwale, beach bary, aftery na dworze pójdą za chwilę w zapomnienie na rzecz piwnicznych harców. Znudzeni klubami w okolicy? Poniżej przedstawiamy pięć stosunkowo nowych klubów w Europie, które przyciągnęły naszą uwagę swoją przestrzenią, nagłośnieniem i ofertą programową. Supportujemy lokalne kluby z niegasnącą ochotą na odkrywanie nowego.

Nasz Muno radar znowu w akcji. Tym razem znaleźliśmy dla Was nowe, maksymalnie trzyletnie kluby w całej Europie, które zainteresowały nas z różnych względów. Winszujemy wspieraniu lokalnych inicjatyw, ale nie oszukujmy się – nie ma to jak meczyk na wyjeździe. Poniżej najlepsze naszym zdaniem, nowe kluby w Amsterdamie, Londynie, Sheffield, Barcelonie i w Ukrainie.

Parallel – Amsterdam

Oferta klubowa stolicy Holandii, na równi z Londynem i Berlinem, stanowi jedną z bogatszych baz wypadowych wszystkich spragnionych nocnych wrażeń. Amsterdam to elektroniczna świątynia. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. W końcu to tutaj odbywa się Amsterdam Dance Event – największe wydarzenie branżowe na świecie, na które co roku zjeżdża kilkaset tysięcy ludzi zainteresowanych muzyką elektroniczną. Parallel w Amsterdamie to najnowsze miejsce na klubowej mapie miasta tulipanów. Znajdujący się w północnej części miasta, lokal znany wcześniej jako Tolhuistuin / Paradiso Noord został przekształcony w regularny klub nocny. Pierwsza impreza w Parallel odbyła się 12 marca, na której wystąpił m.in. DJ Lag. Za klub odpowiada team tworzący ikoniczne Paradiso.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Reaktywacja De School

W naszym klubie nie chodzi o kult DJ-a, ale o ludzi łączących się jednej nocy i wspólnie celebrujących muzykę i sztukę. Pamiętamy o przeszłości, ale patrzymy w przyszłość, szanujemy klasykę i jesteśmy otwarci na to co nowe. Usłyszycie u nas szeroką gamę gatunków związanych z muzyką elektroniczną – afrohouse, techno czy UK garage

– Joshka Landsheer.

Highlights: 10.09 – Sterac, JP Enfant | 20.10 – John Talabot

5 nowych klubów w Europie, które warto odwiedzić, Parallel
Parallel / fot. materiały prasowe

FOLD – Londyn

FOLD to jeden z najlepszych i największych klubów we wschodniej części Londynu, otwarty pod koniec 2018 roku. Lokal mogący pomieścić 600 osób znajduje się nad fabryką drukarek na terenie przemysłowym w pobliżu Canning Town i Star Lane. Klub otrzymał 24-godzinna licencję na sobotnie imprezy, co wywołało niemałą euforię wśród osób tworzących klubową tkankę nocnego życia w stolicy Anglii. Słynie z potężnego soundsystemu Funcktion-One, ogromnej ściany LED-owej i pozbawionego wszelakich „przeszkadzajek” ogromnego parkietu.

Staramy się tutaj robić rzeczy nieco inaczej. Pragniemy stworzyć miejsce, w którym będzie się chciało zostać na dłużej. Witamy z otwartymi ramionami wszystkie rasy, religie, płcie, kraje pochodzenia i orientacje seksualne. Skupiamy się na stworzeniu bezpiecznej przestrzeni, będącej odseparowaniem od intensywnej presji londyńskiego życia. Taką, która pozwali na swobodę w ekspresji, emanując pozytywnym podejściem do życia

– Seb Glover.

Highlights: 17.09 Mama Snake, MCMLXXXV | 8.10 Angy Kore, Dave The Drummer

5 nowych klubów w Europie, które warto odwiedzić, FOLD
FOLD / fot. materiały prasowe

FØRGE  – Sheffield

Kolejna pozycja klubowa z Wysp Brytyjskich. Otwarcie FØRGE zaplanowane jest na 17 września – właściciele nowego punktu w północnej Anglii obiecują mocne zorientowanie na muzykę elektroniczną. Klub zostanie zlokalizowany w byłej wiktoriańskiej kuźni stali na Effingham Road, tuż przy centrum miasta. Organizatorzy zapowiadają szeroki program pełen zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych wykonawców. W klubie będziemy mogli zostać wyłącznie do 6 rano, natomiast w tygodniu miejsce oferuje takie atrakcje jak niezależne kino i kawiarnię. Za klubem stoi dyrektor Richard Welch, zaangażowany w nocne życie Sheffield od czasu spędzenia młodości na DJ-owaniu.

W Sheffield mamy wspaniałe lokale, niesamowitą historię i społeczność. Tym, co nas wyróżnia to przestrzeń, jaką zagospodarowaliśmy wokół klubu. Mamy nadzieję dać miastu nowy powiew świeżości. Nasz całym team to jedna wielka rodzina entuzjastów muzyki elektronicznej. Jesteśmy kolektywem działającym w branży muzycznej od lat. Wśród nas są DJ-e, promotorzy i rave’erzy. Zbudowaliśmy wokół Forge ekipę podobnie myślących ludzi – jestem przekonany, że zbudujemy tutaj coś ważnego

– Richard Welch.

Highlights: 17.09 Dax J 9.10 Marcel Dettmann

5 nowych klubów w Europie, które warto odwiedzić, FØRGE
FØRGE  / fot. materiały prasowe

Les Enfants Brillants – Barcelona

Les Enfants Brillants w Barcelonie to absolutna świeżynka, klub otwarto 16 kwietnia tego roku. Lokal mogący pomieścić 400 osób usytuowany jest na Carrer de Guàrdia w centrum miasta. Miejsce prowadzi ten sam zespół, który stoi za innym barcelońskim lokalem – Input – mieszczącym się w kompleksie Poble Espanyol. Podzielony na dwie części klub składa się z koktajl baru i głównej sali z czerwonymi ścianami. Za dźwięk odpowiadać będzie imponujący zestaw 12 głośników firmy L-Acoustics.

W Les Enfants Brillants staramy się każdego weekendu zapewniać inne doświadczenia klubowe. Stworzyliśmy przestrzeń, w której publiczność czuje się komfortowo, nurkując w świat hedonizmu. W najbliższym czasie będziemy w swoich progach gościć takich artystów jak Priku, Traumer i Javier Carballo

5 nowych klubów w Europie, które warto odwiedzić, Les Enfants Brillants
Les Enfants Brillants / fot. materiały prasowe

ARSENAL XXII – Kijów

Otwarty w zeszłym roku ARSENAL XXII jest jedną z najoryginalniejszych techno miejscówek na świecie. Klub mogący pomieścić 500 osób znajduje się w historycznym budynku zbudowanym w 1764 roku. Miejsce służyło za fabrykę broni, mającą obecnie ogromne znaczenie historyczne. W ARSENAL XXII zostaniemy maksymalnie do 9 rano, zaś na wejściu zobaczymy informację o zakazie robienia zdjęć. Miejsce ma na celu realizację szeregu różnych inicjatyw – imprez, koncertów, wykładów i wystaw.

Wizja projektu jako kuźni kulturalnej zrodziła się z historycznego kontekstu budynku. Nasz zespół postanowił kontynuować historyczne przeznaczenie. W ten sposób stworzyliśmy nową przestrzeń, gdzie powstanie produkt kulturalny scalający ukraińską scenę z muzyką elektroniczną i jej utalentowanych przedstawicieli.

Klub w obliczu wojny pozostaje nadal otwarty, jednak nie znajdziemy żadnych konkretnych informacji na temat weekendowego programu. Naturalne jest, że w tym miejscu tymczasowo nie pojawiają się żadne postaci z zagranicy. Do tej pory w ARSENAL XXII usłyszeliśmy m.in. Umwelta, Matrixxmana, Phase Fatale, P.E.A.R.L. czy Ryana Elliotta.

5 nowych klubów w Europie, które warto odwiedzić, ARSENAL XXII - Kijów
ARSENAL XXII / fot. materiały prasowe

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →