Wystawa o techno w warszawskim muzeum

News

Już od 22 lipca będziecie mogli zobaczyć w stolicy wystawę pt. "140 uderzeń na minutę", ukazującą związki pomiędzy kulturą rave a sztuką współczesną w Polsce w latach 90.

Warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej rozwija wystawę, którą zaprezentowało na ubiegłorocznym Open’er Festival w Gdyni. Tytuł „140 uderzeń na minutę” nawiązuje do tempa, w którym operował m.in. Jacek Sienkiewicz, jeden z bohaterów prezentacji.

Projekt stara się uchwycić i przedstawić ducha rave’ów lat 90., okresu, który był  „wyrazem często naiwnego, ale i autentycznego optymizmu okresu transformacji. Z drugiej strony manifestowały się w nich lęki czasów cywilizacyjnego i technologicznego przyspieszenia.”
W ramach wystawy „140 uderzeń na minutę” szczególnie ważna jest rola, jaką pełnił rave w odniesieniu do tendencji pop w sztuce polskiej lat 90. W przeciwieństwie do tak zwanej sztuki krytycznej, artyści tych nurtów szukali bardziej inkluzywnych i nieelitarnych form budowania wspólnoty poprzez sztukę – podkreślają organizatorzy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy


Widok wystawy „140 uderzeń na minutę”, fot. Bartosz Stawiarski
Wystawa to m.in. szereg instalacji i dokumentacji akcji trójmiejskiej grupy CUKT, cykl lightboxów Marty Deskur zatytułowany Rodzina czy rzeźby Marka Kijewskiego i Małgorzaty Malinowskiej.
„140 uderzeń na minutę” będzie można zobaczyć 22.07 do 27.08 w nowo otwartym pawilonie „Muzeum nad Wisłą”. Wystawa powstała we współpracy z Alter Art, organizatorem Open’er Festival w Gdyni.

Zdjęcie główne: Marcello Zamenhoff, „Usta”, 1992

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →