Peggy Gou

Peggy Gou
House
Kraj:
Korea Południowa
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Kraj – Korea Południowa, Niemcy
Miasto – Berlin
Wytwórnie – Rekids, Phonica White, Gudu Records
Inspiracje – J Dilla, Patrick Cowley, Yellow Magic Orchestra and DJ Sotofett

Peggy Gou urodziła się i dorastała w Korei Południowej. Studiowała stylizację w Londynie, a teraz mieszka w Berlinie. Zadebiutowała w styczniu 2016 roku EPką Art of War, która wyszła pod szyldem niemieckiej wytwórni Rekids i zawierała remix od Galchera Lustwerka.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jej twórczość szybko została doceniona, co skutkowało wydaniem zaledwie 2 miesiące później podwójnego singla Day Without Yesterday / Six-O-Six przez Phonica White – winylowej wytwórni znanego londyńskiego sklepu muzycznego.

Następnie, ponownie w Rekids Records ukazała się druga część EPki Art of War, tym razem z gościnnym udziałem Terekke.

W tym czasie Peggy Gou coraz więcej grała. Zadebiutowała w berlińskim klubie Berghain oraz była zapraszana do współprac z takimi artystami jak The Black Madonna, Jackmaster, DJ Koze. Wspomagała również Moodymanna w tworzeniu jego albumu do serii DJ-Kicks.

Po intensywnej trasie światło dzienne ujrzała kolejna EPka Seek For Maktoop, dzięki której ugruntowała swoją pozycję jako jedna z najgorętszych, nowych gwiazd muzyki elektronicznej. Pisano o niej m.in. w The Guardian, Resident Advisor, Mixmag, FACT, i-D, Thump and Dummy, duże wsparcie otrzymała również od programu BBC Radio 1.

2017 rok to współpraca ze znanymi artystami, w tym remixy dla The Martinez Brothers. Do tego miesięczna rezydencja w BBC Radio 1, debiut w ramach Boiler Room w Nowym Jorku podczas pierwszej trasy koncertowej Peggy Gou w Ameryce Północnej i wiele występów festiwalowych.

W 2018 Peggy wydała trzy utwory w ramach EPki Once, singiel Travelling Without Arriving oraz EPkę z remixami utworu It Makes You Forget, w których udział wzięli I:Cube, Jamal Moss oraz Jay Daniel.

Poza działalnością muzyczną Peggy zajmuje się też modą. Jest ambasadorką wielu znanych marek, pojawia się na pokazach i współpracuję m.in. z domem mody Louis Vuitton. W 2019 Gou uruchomiła także własną markę modową i utworzyła swoją, niezależną wytwórnię płytową – Gudu Records, w której zadebiutowała EPką Moment.

Dodatkowo w czerwcu 2019 pojawiło się jej wydawnictwo w ramach kultowej serii DJ-Kicks.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →