Zmarł najstarszy DJ świata

fot. Inside Edition / YouTube
News
uncle ray

Reinaldo "Ray" Maria Cordeiro, popularnie znany jako "Wujek Ray" zmarł w ubiegły piątek 13 stycznia. Miał 98 lat. Hongkondzki DJ radiowy był najdłużej pracującą osobą w branży mediowej.

„Wujek Ray” – nestor radia

Ray Cordeiro urodził się w 1924 roku – był potomkiem portugalskich kolonizatorów z Makau, którzy przenieśli się do pobliskiego Hongkongu przed jego narodzinami. Przed tym jak rozpoczął karierę DJ-a w lokalnym Radio Rediffusion, pracował jako naczelnik więzienia oraz urzędnik bankowy. W 1960 roku Cordeiro został szefem Light Music w Radio Hong Kong (stacja później zmieniła nazwę RTHK) i.. tak już zostało, aż do jego emerytury.

Podczas jego pobytu w Londynie na praktykach w 1964 roku przeprowadził wywiad z The Beatles, co doprowadziło do uhonorowania go tytułem szlacheckim w 1987 roku. Ponadto podczas swojej długiejj działalności spotkał wiele gwiazd rock’n’rolla m.in. Elvisa Presleya, Eltona Johna i Tony’ego Bennetta. Ray Cordeiro prowadził swój program radiowy All The Way With Ray w RTHK aż do przejścia na emeryturę w wieku 96 lat w 2021 roku. To właśnie wtedy jego imię zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Publiczność podążała za mną, dorastała razem ze mną, a teraz jest na całym świecie. Nadal słuchali mnie w Internecie – powiedział Cordeiro w rozmowie z Associated Press, gdy kończył pracę

World’s ‘most durable’ DJ ‘Uncle Ray’ Cordeiro celebrates 70 years on air

W trakcie swojego życia wielokrotnie nagradzany i uhonorowany przez hongkondzkie instytucje Akademii Sztuk Scenicznych w Hongkongu, czy Uniwersytet Chiński w Hongkongu oraz swoje radio za całokształt twórczości. W zeszłym roku został odznaczony Srebrną Gwiazdą Bauhinia Hongkongu Na łożu śmierci jego rodzina i przyjaciele pożegnali się z nim wykonaniem You’ll Never Walk Alone.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →