O2 Academy w Brixton zamknięte do kwietnia

fot. Ewan Munro / wikicommons
News
brixton

Jedna z najpopularniejszych londyńskich sal koncertowych mieszcząca się w dzielnicy Brixton pozostanie zamknięta do kwietnia. To efekt przedłużającego się śledztwa w sprawie tragicznych wydarzeń z ubiegłego miesiąca.

Tragedia w Brixton

Przypomnijmy, 15 grudnia doszło do ścisku i paniki zarówno w foyer, jak i poza wejściem do budynku O2 Academy Brixton podczas koncertu, na którym występował afropopowy nigeryjski wokalista Asake. Setki osób nie posiadające biletu forsowało wejście do obiektu. Zespół afrykańskiej gwiazdy muzyki przerwał swój występ po drugiej piosence gdy zorientowali się co się dzieje. Cztery osoby trafiły do szpitala w stanie krytycznym, dwie z nich: Rebecca Ikumelo oraz Gaby Hutchinson, która pracowała tej feralnej nocy na ochronie, zmarły. Obie ofiary znajdowały się w holu obiektu, gdy doszło do tragicznego incydentu. Trzecia osoba pozostaje w szpitalu w stanie krytycznym.

Asake Brixton crush: 4 fighting for their lives after ‘3,000’ extra fans arrived at sold-out gig

Przedłużone zamknięcie

Po tym wydarzeniu licencja O2 Academy Brixton została tymczasowo zawieszona do 16 stycznia, jednak w ostatnią sobotę właściciele obiektu Academy Music Group (AMG) potwierdzili, że miejsce zostanie zamknięte do kwietnia, ponieważ dochodzenie lokalnej policji w sprawie tragicznej nocy wciąż trwa. AMG powiedział w oświadczeniu dla BBC, że „głęboko zastanowił się” nad incydentem i zamknie firmę niezależnie od podjętej dzisiaj decyzji o przeglądzie licencji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

O2 Academy Brixton zdaje sobie sprawę z powagi wydarzeń, które miały miejsce w nocy 15 grudnia 2022 i składa szczere kondolencje rodzinom osób, które zginęły podczas tragicznego incydentu, oraz wyraża szczerą troskę o wszystkich, których to dotknęło. Posiadacz licencji (AMG) zobowiązuje się do zrozumienia, co się stało i współpracy z różnymi toczącymi się dochodzeniami, w tym do zapewnienia pełnej współpracy policji w prowadzeniu dochodzeń – powiedział rzecznik AMG w rozmowie z BBCPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →