Zmarł Carmelo La Bionda. Pionier Italo disco miał 73 lata

fot. Carmelo la Bionda / Facebook
News
la bionda

W sobotę 5 listopada w Mediolanie po trwającej rok walce z rakiem w wieku 73 lat zmarł jeden z pionierów Italo disco, Carmelo La Bionda.

La Bionda – made in Italy

Smutną wiadomość przekazał za pośrednictwem posta na Facebooku syn Carmelo La Biondy, Francesco Paolo:

Carmelo opuścił nas dzisiaj, aby dołączyć do wielkiego koncertu w niebie. Na zawsze w naszej pamięć

– napisał syn artysty.

Obok swojego brata, Michelangelo, Carmelo La Bionda był powszechnie uważany za jednego z ojców chrzestnych Italo disco. Na początku lat 70. bracia rozpoczęli działalność jako La Bionda Group, a w latach 1977-1981 przewodzili nowemu prądowi w muzyce, jakim było Italo Disco pod aliasem Disco Delivery Sound.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

D.D. Sound – Cafe (Original Version)

Nieśmiertelność zapewniły im kawałki wydane pod ich własnym nazwiskiem: One For You, One For Me oraz I Wanna Be Your Lover.

La Bionda – I Wanna Be Your Lover

Koniecznie zobacz: „Italo disco” do obejrzenia na stronie Arte

Kondolencje złożył również Johnson Righeira, połowa duetu Righeira. Ten jeden z najpopularniejszych projektów dla gatunku Italo disco został wyprodukowany właśnie dzięki braciom La Bionda.

Straszna wiadomość. Czuję, jakby pewien etap w moim życiu dobiegł końca. Carmelo La Bionda właśnie odszedł. I nic już nie będzie takie samo. Nie wiem, dokąd zaprowadziłoby mnie moje życie, gdybym nie spotkał jego i Michelangelo. Cześć Carme, dziękuję za wszystko. Miłej podróży

– powiedział Johnson Righeira.

Po sukcesach singli La Bionda przez lata kontynuowali nagrywanie muzyki i koncertowanie, choć kolejne ich wydawnictwa nie były już tak spektakularne.

La Bionda – One for you, one for me (live 2007)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →