Zmarł Carmelo La Bionda. Pionier Italo disco miał 73 lata

fot. Carmelo la Bionda / Facebook
News
la bionda

W sobotę 5 listopada w Mediolanie po trwającej rok walce z rakiem w wieku 73 lat zmarł jeden z pionierów Italo disco, Carmelo La Bionda.

La Bionda – made in Italy

Smutną wiadomość przekazał za pośrednictwem posta na Facebooku syn Carmelo La Biondy, Francesco Paolo:

Carmelo opuścił nas dzisiaj, aby dołączyć do wielkiego koncertu w niebie. Na zawsze w naszej pamięć

– napisał syn artysty.

Obok swojego brata, Michelangelo, Carmelo La Bionda był powszechnie uważany za jednego z ojców chrzestnych Italo disco. Na początku lat 70. bracia rozpoczęli działalność jako La Bionda Group, a w latach 1977-1981 przewodzili nowemu prądowi w muzyce, jakim było Italo Disco pod aliasem Disco Delivery Sound.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

D.D. Sound – Cafe (Original Version)

Nieśmiertelność zapewniły im kawałki wydane pod ich własnym nazwiskiem: One For You, One For Me oraz I Wanna Be Your Lover.

La Bionda – I Wanna Be Your Lover

Koniecznie zobacz: „Italo disco” do obejrzenia na stronie Arte

Kondolencje złożył również Johnson Righeira, połowa duetu Righeira. Ten jeden z najpopularniejszych projektów dla gatunku Italo disco został wyprodukowany właśnie dzięki braciom La Bionda.

Straszna wiadomość. Czuję, jakby pewien etap w moim życiu dobiegł końca. Carmelo La Bionda właśnie odszedł. I nic już nie będzie takie samo. Nie wiem, dokąd zaprowadziłoby mnie moje życie, gdybym nie spotkał jego i Michelangelo. Cześć Carme, dziękuję za wszystko. Miłej podróży

– powiedział Johnson Righeira.

Po sukcesach singli La Bionda przez lata kontynuowali nagrywanie muzyki i koncertowanie, choć kolejne ich wydawnictwa nie były już tak spektakularne.

La Bionda – One for you, one for me (live 2007)

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →