W Wielkiej Brytanii brakuje MDMA. Powód jest…nietypowy

Fot. Pixabay
News
AAAAA kupię pilnie MDMA

Trudności w dostępie do MDMA doprowadziły do tego, że w klubach zaczęły krążyć potencjalnie niebezpieczne "fałszywe" alternatywy.

AAAAA kupię pilnie MDMA

Część bywalców klubów nocnych w Wielkiej Brytanii nie mają obecnie lekko. Wszystko przez niedobory MDMA spowodowane przez… brak kierowców ciężarówek. Eksperci uważają bowiem, że niedawne zmniejszenie liczby pojazdów ciężarowych przewożących towary w całej Wielkiej Brytanii i do krajów UE miało wpływ na dystrybucję substancji. Przyczyny tego stanu rzeczy należy upatrywać w Brexicie i pandemii koronawirusa.

Niedobór  MDMA z pewnością może być wynikiem zmniejszenia liczby samochodów ciężarowych przewożących towary z Europy, gdzie nielegalne towary byłyby zazwyczaj ukryte wśród legalnych produktów, a gdzie dostawcy dali pierwszeństwo dostawie bardziej lukratywnych narkotyków, takich jak kokaina i heroina – wyjaśnia w rozmowie z Metro, Niamh Eastwood, dyrektor wykonawczy organizacji charytatywnej Release.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MDMA nieopłacalne dla dealerów

Producenci MDMA w Holandii – główny obszar produkcji – mogą nie widzieć handlu MDMA jako wystarczająco opłacalnego, dopóki festiwale i kluby nie powrócą w swojej pełnej odsłonie. Informację tę należy jednak traktować  całkowicie poważnie. Trudności w dostępie do MDMA doprowadziły bowiem do wzrostu fałszywych alternatyw w brytyjskich miejscówkach. Organizacja charytatywna The Loop, zajmująca się testowaniem narkotyków i doradztwem, poinformowała, że tylko połowa MDMA testowanego na Lost Village Festival w ostatni weekend rzeczywiście zawierała tę substancję. Zamiast tego, imprezowiczom sprzedawano mieszankę substancji zastępczych, takich jak 4-CMC, 3-MMC i eutylon – wszystkie z nich mogą powodować niepokój, paranoję i bardziej intensywne ponowne dawkowanie. Organizacja Manchester Drug Analysis & Knowledge Exchange (MANDRAKE) wydała w tej sprawie odpowiednie ostrzeżenia w mediach społecznościowych.

MDMA – mnożą się fałszywki

Od czasu ponownego otwarcia klubów w Wielkiej Brytanii, doszło do kilku głośnych incydentów związanych ze szkodliwymi partiami Ecstasy. W lipcu 2 osoby zmarły w Bristolu, a kolejnych 20 trafiło do szpitala po zażyciu niebieskich pigułek Tesla, które zawierały mocną porcję MDMA.

TEN ARTYKUŁ NIE MA NA CELU PROMOWANIA ŚRODKÓW, KTÓRE W NASZYM KRAJU UZNANE SĄ JAKO NIELEGALNE, A ICH UŻYTKOWANIE MOŻE DOPROWADZIĆ DO UTRATY ZDROWIA LUB ŻYCIA.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →