Vitalic z soundtrackiem do filmu nagrodzonego na Berlinale 2023

via facebook.com/VITALICOFFICIAL
News
Vitalic

Berlinale, czołowy europejski festiwal filmowy dobiegł końca. Z nagrodą Złotego Niedźwiedzia wyjechał m.in. obraz Disco Boy, za którego ścieżkę dźwiękową odpowiedzialny jest francuski DJ i producent Vitalic. Sprawdź szczegóły.

Vitalic święci triumf w Berlinie

Berlinale 2023 rozpoczęło się 16 lutego. 73. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie otworzył film Amerykanki Rebekki Miller She Came To Me. Zagrała w nim m.in. Joanna Kulig i był to jeden z niewielu polskich akcentów na tegorocznej edycji Berlinale. Złoty Niedźwiedź za najlepszy film trafił do dokumentu On the Adamant w reżyserii Nicolasa Philiberta. Z kolei nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne odebrała Hélène Louvart, autorka zdjęć do filmu Disco Boy Giacomo Abbruzzesego. Za muzykę do tego obrazu odpowiada uznany francuski producent Vitalic.

via facebook.com/berlinale

Oparty na autentycznych wydarzeniach Disco Boy opowiada historię Alekseja, Białorusina uciekającego przez Polskę do Francji, by tam zaciągnąć się do Legii Cudzoziemskiej. Zostaje zawodowym tancerzem w nocnym klubie. Daleko w delcie Nigru, Jomo jest rewolucyjnym aktywistą zaangażowanym w zbrojną walkę w obronie swojej społeczności. Aleksei jest żołnierzem, Jomo partyzantem. W wyniku jeszcze jednej bezsensownej wojny krzyżują się ich losy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czym jest „inność” i jak ją odbierasz, gdy idziesz przez życie przekraczając granice, znajdując się ciągle w zmieniającej przestrzeni fizycznej i mentalnej? Giacomo Abbruzzese wykazuje niezwykły zmysł nieszablonowego myślenia i pomysłowość, zgłębiając te pytania w uderzającej wizualnie pracy, pełnej poezji i napięcia. Filmowi towarzyszy potężna partytura muzyka elektronicznego Vitalica, która pomaga zmienić nocny klub w miejsce transcendencji. Dyskoteka staje się ostatecznym miejscem przeznaczenia dla tych, którzy mocno trzymają wzrok na świętym horyzoncie utopii.

– notka prasowa Berlinale 2023

Czytaj także: Film i muzyka elektroniczna. TOP 10 obrazów z naszym ulubionym brzmieniem

Berlińska publika zachwyciła się tym tytułem, a to za sprawą stylowych zdjęć czołowej współczesnej operatorki Hélène Louvart oraz świetnej elektronicznej muzyki Vitalica. Pierwszy singiel francuz zapowiedział na 21 marca, zaś film w kinach pojawi się z początkiem kwietnia. Liczymy na polską dystrybucję!

DISCO BOY (2023) Trailer Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →