Trzy weekendy z Tomorrowland? Organizatorzy chcą nadrobić stracony czas

Fot. Festivale.eu
Festiwale News
Tomorrowland x3

Po odwołaniu dwóch ostatnich edycji słynnego belgijskiego festiwalu, nie tylko publika wygłodniała jest  powrotu tego kultowego wydarzenia. Pełni apetytu są również organizatorzy imprezy, którzy zapowiedzieli właśnie, że mają w planach rozciągnięcie eventu na trzy weekendy w 2022 roku.

Tomorrowland x3

Pomysł pojawił się po przymusowym odwołaniu corocznego festiwalu w 2020 i 2021 roku z powodu pandemii COVID-19. Rzecznika prasowa Tomorrowland Debby Wilmsen powiedziała Het Laatste Nieuws, że organizatorzy festiwalu „naprawdę muszą to zrobić, aby zamortyzować kaca finansowego” z ostatnich dwóch lat. „Przed COVID nie było żadnych planów, aby zacząć organizować trzy weekendy” – dodała.

Tomorrowland złoży wniosek do gmin Boom, gdzie odbywa się festiwal, oraz do Rumst i do Antwerpii. Powoła się przy tym na „konieczność ekonomiczną, aby zrekompensować straty ” jako argument, dlaczego event powinien przybrać taką formułę w następnym roku. Tomorrowland odbywało się w dwa weekendy od 2017 roku, a wszystkie poprzednie edycje – z wyjątkiem 10. rocznicy festiwalu w 2014 roku – odbywały się w jeden weekend. Jak podają organizatorzy, odwołanie Tomorrowland w tym i poprzednim roku z pandemii COVID-19 spowodowało straty finansowe w wysokości ponad 25 milionów euro.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie zapominajcie, że musieliśmy już przegapić sześć weekendów festiwalowych, cztery w Belgii i kolejne dwa we Francji z Tomorrowland Winter. Jesteśmy winni naprawdę dużo naszym festiwalowiczom; otrzymujemy ogromną ilość pytań o bilety, a listy oczekujących wciąż rosną – powiedziała Wilmsen.

Tomorrowland Belgium 2019 – Official Aftermovie

Tomorrowland po 2022 roku chce powrócić do starej formuły

Rzeczniczka podkreśliła również, że Tomorrowland nie zamierza kontynuować trzytygodniowego wydarzenia po 2022 roku, jeśli wniosek festiwalu zostanie zatwierdzony. „Nasza prośba jest naprawdę jednorazowa” – powiedziała.

Przypomnijmy, że przyszłoroczna impreza odbędzie się w weekendy 22-24 lipca i 29-31 lipca. Jest nadzieja, że jeśli wniosek organizatorów o dodatkowy weekend zostanie rozpatrzony pozytywnie, to odbędzie się ona dodatkowo w dniach 15-17 lipca.

Tomorrowland Winter

Tomorrowland powróci również na swoją zimową edycję we francuskich Alpach w dniach 19-16 marca 2022 roku. Na razie podano kilka dużych nazwisk, które pojawia się w line-upie eventu, są to m.in.: Armin van Buuren, Paul Kalkbrenner i Afrojack.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →