Tresor z reedycją legendarnego albumu z 2001 roku

fot. materiały prasowe
News
Tresor z reedycją legendarnego albumu z 2001 roku

Na początku roku wytwórnia Tresor Records da światu zremasterowany album EXP od DJ Shufflemastera z 2001 roku. Krążek japońskiego producenta należy do jednych z najważniejszych wydawnictw w dyskografii berlińskiego labelu.

Tresor z opieką dla największych klasyków

To nie pierwszy przypadek, kiedy niemiecka wytwórnia Tresor Records wraca do swoich najważniejszych dzieł. Pod koniec stycznia ukaże się reedycja wydanego w 2001 roku albumu EXP DJ Shufflemastera. Rozszerzona wersja zawrze 3-płytowy album z nową grafiką autorstwa japońskiego projektanta Sk8thing.

Czytaj także: Tresor wypuszcza księgę z archiwalnymi, nieznanymi wcześniej materiałami

Odświeżony EXP zawierać będzie oryginalne materiały wraz z trzema utworami z Angel Gate z tego samego roku, zawierającego m.in. remix od Surgeona. Na płycie znalazła się również niepublikowana wcześniej wersja Innervisions, która zastępuje syntezatory oryginału zapętlonym samplem wokalnym.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tresor
DJ Shufflemaster / fot. via thebeijinger.com

Tatsuya Kanamori, dzięki swoim produkcjom i remiksom jako DJ Shufflemaster, szybko stał się jednym z niewielu japońskich producentów, którzy zyskali światową sławę na scenie techno końca lat 90. Pierwotnie był zaangażowanym członkiem tokijskiej wytwórni Subvoice, gdzie wydał kilka swoich wczesnych EP-ek. Reputacja Kanamoriego poza Japonią była znacznie ułatwiona przez jego powiązania z takimi europejskimi gwiazdami sceny jak Adam Beyer, Ben Sims, Carl Lekebusch czy Surgeon.

Tresor z otwartymi ramionami dla japońskich producentów

Nie było zaskoczeniem, kiedy berliński Tresor zapukał do jego drzwi i zaoferował Kanamoriemu możliwość nagrania pierwszego pełnowymiarowego albumu. W 2001 roku wydał podwójny winyl EXP wypełniony serią tanecznych produkcji techno z charakterystyczną estetyką Kanamoriego.

Tresor
fot. materiały prasowe

To wydawnictwo przyczyniło się do tego, iż został jednym z pierwszych japońskich producentów techno, którzy osiągnęli światowe uznanie. Ten niezwykle wpływowy album powraca 22 lata później w rozszerzonej i zremasterowanej wersji.

DJ Shufflemaster – Imageforum

Tatsuya Kanamori pozostaje kluczowym elementem podziemnej sceny techno w Tokio. W momencie wydania premierowego albumu DJ Shufflemaster tak wypowiedział się na jego temat:

Poprzez ten krążek chciałem pokazać wszystkie moje myśli i to, kim naprawdę jestem. Nie widzę sensu w tworzeniu albumu, jeśli nie odzwierciedla on moich idei i powodów, dla których żyję. Krążek EXP nie zawiera wyłącznie jednego tematu czy koncepcji. Zawarte tu brzmienie pokazuje całą moją naturę.

Premierę albumu zaplanowano na 27 stycznia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →