Tresor wznawia album „mający odświeżyć nasze umysły”. „Againstnature” 20 lat później

News
Regis, Female, Tresor

Oryginalnie wydany w 2000 roku album Againstnature, po ponad 20 latach, doczeka się odświeżonej wersji. Kluczowy element w powstaniu birmingham techno, surowego podgatunku muzyki techno zapoczątkowanego w okolicach nowego milenium przez takich artystów jak Regis, Female i Surgeon, ukaże się 15 września dzięki Tresor Records.

Kontynuujący serię reedycji z katalogu Tresor, Tresor Records, zapowiada uaktualnioną wersję kultowego longplaya Regisa i FemaleAgainstnature. Zremasterowane wydanie będzie dostępne na podwójnym winylu, CD i w formacie cyfrowym. Wznowienie zawiera utwór Theme From Streetwalker, który wcześniej ukazał się na szóstej odsłonie serii kompilacji Tresor w 1998 roku.

Regis & Female – Againstnature

Againstnature 20 lat później

Pod wpływem industrialu, muzyki koncertowej i EBM, a nie melodyjnych dźwięków odpowiednika z Detroit, Regis opisał muzykę Againstnature jako tworzoną z wrażliwością popu, co pozwoliło stworzyć brzmienie, które „co prawda może być bez wyrazu, jednak które przez wspólny projekt nie traci nic z duszy amerykańskiego kuzyna”. Zdaniem Karla O’Connora (Regis) i Petera Suttona (Female) ta „dźwiękowa zmiana warty”, nigdzie indziej nie jest bardziej widoczna, niż w otwierającym album utworze Washing My Hands, który wprowadza słuchacza w wir nagrań terenowych: spawanie, bojlery wodne i inne dźwięki przypominające industrialne warsztaty.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mają one za zadanie odświeżyć nasze zmysły, umieszczając umysł w znajomej, ale niepokojącej przestrzeni snu.

– tłumaczył swego czasu Regis

Regis

W dalszej części albumu wyłania się wysoki, szklisty jazgot zwiastujący wstęp Let Them Bleed, pierwszego z kilku transowych utworów na albumie (obok Join Us In Paradise i Guiltless)Nakładające na siebie wzajemnie perkusyjne i samplowane pętle tworzą coś, co Sutton, opisał jako „egzotyczną hipnozę”.

Wznowienie Againstnature jest najnowszą odsłoną serii reedycji, które Tresor przygotowuje w tym roku z okazji 30-lecia istnienia berlińskiej wytwórni i instytucji klubowej. W październiku ukaże się również 52-utworowy box set, na którym znajdą się nowe utwory od uznanych i nowych artystów.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →