Top 5 elektronicznych wykonawców na OFF Festival 2022

Fot. BBC.com
Artykuł
off festival 2022 coraz bliżej

Od piątku do niedzieli w katowickiej Dolinie Trzech Stawów zainstaluje się OFF Festival - największa i najlepsza impreza muzyki alternatywnej w Polsce. Choć na tym wyjątkowym evencie zagra cała masa wykonawców kojarzona głównie z gitarami, to w programie imprezy znalazło się również miejsce dla kilku artystów z szeroko pojętej sceny elektronicznej. Dlatego też wybraliśmy dla was koncerty, których, jako czytelnicy Muno.pl, nie możecie w Katowicach przegapić.

Off Festival 2022 i elektronika

W listopadzie 2021 roku napisaliśmy artykuł o tym, kogo życzylibyśmy sobie zobaczyć na OFF Festivalu 2022. Nasze przewidywania okazały się, oględnie rzecz biorąc, niezbyt trafne. W Katowicach nie zagra ani Darkside, ani Koreless, ani Mas Aya, ani tym bardziej Grouper. Ale wiecie co? Nic nie szkodzi! Ich miejsce zajęli bowiem wykonawcy, którzy wzbudzają w nas równie spore emocje. O kogo dokładnie chodzi? Sprawdźcie sami.

OFF Festival 2022: 5 wykonawców, na których występ pójdziemy

METRONOMY

Metronomy zjawią się na katowickim festiwalu równo dekadę po swojej poprzedniej, pierwszej wizycie. Tym razem brytyjski zespół electro-popowy będzie promował płytę Small World, która swoją premierę miała w tym roku. Spodziewajcie się podróży w odrealniony, melodyjny świat dźwięków, która raz będzie przebiegać w tanecznym rytmie, a raz w pełnym skupieniu i spoglądaniu w swoje wnętrze.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

SOFIA KOURTESIS

Peruwiańska artystka Sofia Kourtesis, która na co dzień mieszka w Berlinie, i której całym sercem w naszej redakcji kibicujemy od dłuższego czasu, również zamelduje się w Katowicach. Sofia to z całą pewnością niezwykle interesująca, wciąż rozwijająca się artystka. Jej styl czerpie inspiracje z nietypowych źródeł, dzięki czemu każdy jej kolejny singiel przynosi nowe niespodzianki.

ROMY

Znacie ją przede wszystkim z działalności w zespole The xx, z którym odniosła pasmo sukcesów na wszystkich kontynentach naszej umęczonej, ale wciąż pięknej planety. Jednak Romy to także postać, która pisze piosenki i współpracuje z takimi postaciami jak m.in. Dua Lipa, Mark RonsonBenny Blanco. Nic dziwnego zatem, że Brytyjka szykuje się właśnie do wydania swojego pierwszego solowego albumu. Sądząc po zapowiadających go singlach, będziemy mieli do czynienia z pokaźną dawką euforycznego, wyluzowanego popu, stojącego w wyraźnej opozycji do brzmienia The xx.

KEIYAA

Na OFFie zagra również KeiyaA, wokalistka, multiinstrumentalistka i producentka, której nieobce są kombinacje jazzu, soulu, funku i eksperymentalnej elektroniki – tak występ amerykańskiej artystki zapowiadał w swoim artykule Daniel Łojko z zaprzyjaźnionej redakcji Rytmy.pl .My tylko dodamy, że KeiyaA to absolutnie zjawiskowa persona, która potrafi oszołomić człowieka swoją muzyką.

SHYGIRL

Raperka, wokalistka, DJ-ka i producentka. Mało? To, co powiecie na to, że Blane Muise w swoim CV może pochwalić się współpracą z Arcą i SOPHIE, Lady Gagą i FKA Twigs? Jej występy to zaproszenie do bezwstydnej, pozbawionej hamulców zabawy, w której słowa takie jak „hedonizm” i „seks” nabierają pełnej mocy.

OFF Festival 2022 – kto jeszcze zagra?

OFF Festival Katowice 2022 odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Wystąpią wcześniej ogłoszeni: Iggy Pop, Central Cee, Metronomy, Mura Masa, Bedoes, Bikini Kill, Ghetts, Ride gra „Nowhere”, DIIV, Papa Dance gra „Poniżej krytyki”, Alyona Alyona, Kacperczyk, Pi’erre Bourne, Altin Gün, Molchat Doma, Dry Cleaning, Q, WaluśKraksaKryzys gra „MiłyMłodyCzłowiek”, Prospa, DJ Seinfeld presents Mirrors: Live, Erika de Casier, Myd (LIVE BAND), Lordofon, Natalie Bergman, Arooj Aftab, Yard Act, Frank Leen, Mdou Moctar, The Armed, Jaubi, Crows, Squid, Lex Amor, Duchy i inni…

Karnety dostępne są na stronie imprezy. Wejściówki z 2020 i 2021 roku zachowują ważność.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →