Metronomy wspólnie z Oscarem Cashem wydali nowy album

145

Oscar Cash Forever – tak nazywa płyta zespołu Metronomy oraz Oscara Casha, która trafiła właśnie do sieci. Jest to zbiór utworów inspirowany utworami z albumu Metronomy Forever.

Metronomy inspiruje

Elektroniczno-indie popowy kolektyw Metronomy ogłosił wydanie nowego wydawnictwa za pośrednictwem Metronomy TV. Oscar Cash Forever został nagrany przez zespół wspólnie z multiinstrumentalistą Oscarem Cashem. Cash jest stałym członkiem Metronomy, który rozwija również swoją twórczość solową. Nowy album został wydany także w formie bonusowego winyla dołączonego do zestawu deluxe Metronomy Forever.

Oscar Cash ma potencjał, aby stać się artystą swojego pokolenia. Żałuję tylko, że nie wydał do tej pory więcej swojej własnej muzyki. Mam nadzieję, że nasze wspólne wydawnictwo doda mu trochę pewności siebie i że pewnego dnia wszyscy usłyszymy, na co naprawdę stać Oscara – napisał w komunikacie prasowym frontman Metronomy, Joe Mount.

Na pomysł nagrania płyty Oscar Cash wpadł pod koniec 2018 roku, kiedy wraz z żoną przeprowadził się do San Francisco. W nowym mieszkaniu założył studio muzyczne i stwierdził, że czas, kiedy Metronomy nie jest w trasie, stanowi idealny punkt wyjścia do nagrania własnego materiału z pomocą swoich kolegów z zespołu.

Metronomy na zawsze

Metronomy to brytyjski zespół, który powstał w 1999 roku. Obecnie tworzą go Joseph Mount, Oscar Cash, Anna Prior, Olugbenga Adelekan i Michael Lovett. Ich oryginalna wizja muzyki to swojego rodzaju międzygatunkowy slalom, bo choć śmiało czerpią z wpływów popu, elektroniki czy indie, to często nie dają się jednoznacznie szufladkować. Na swoim koncie mają kilka długogrających albumów, w tym Pip Paine (Pay The £5000 You Owe), Nights Out czy The English Riviera. Najbardziej znane kawałki Metronomy to chociażby The Bay, Heartbreaker oraz The Look.

metronomy

Okładka płyty Oscar Cash Forever