Testpilot, Duke Dumont, Kaskade, Zeds Dead: Posłuchaj setów z Electric Zoo 2021

Eric Cunningham
News

Na początku września w Nowym Jorku odbyła się kolejna edycja festiwalu Electric Zoo. Posłuchaj ponad 20 setów Duke Dumonta, Kaskade, Alesso, Tiesto i innych!

Electric Zoo 2021 za nami

Na zakończenie tegorocznego lata w Nowym Jorku odbyła się pierwsza popandemiczna edycja najbardziej rozpoznawalnego festiwalu elektronicznego w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych.

Nie zaskoczy nikogo wiadomość, że Electric Zoo 2021 wyprzedało się jeszcze przed otwarciem swoich bram, a co za tym idzie, przez 3 noce bawiło się w Randalls Island Park ponad 85 000 osób. Jak co roku, z wyłączeniem 2020 roku, festiwal przejął na ponad 60 godzin stację radiową SiriusXM i w ramach audycji Diplo’s Revolution relacjonował część setów na żywo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W odróżnieniu od europejskich festiwali, na których królują techno, house, trance i drum & bass, Electric Zoo było przepełnione muzyką basową w najróżniejszej postaci. Przyjemność hostowania swoich scen w tym roku spotkała kolektyw Brownies & Lemonade – czołowego promotora warehouse’owo-plenerowych eventów Kalifornii oraz wytwórnie Deadbeats i Wakaan.

Przeczytaj: Zeds Dead kontynuują serię Catching Z’s

Znacząca przewaga dubstepowych brzmień nie oznacza, że na EZoo zabrakło czołowych nazwisk reprezentujących lżejszą elektronikę. Jeżeli ograniczyć się tylko do najbardziej mainstreamowych postaci, między 3, a 5 września w Nowym Jorku wystąpili Kaskade, testpilot (Deadmau5), Fisher, Alesso, Tiesto, Andrew Rayel, ARTBAT, Sonny Fodera, Alan Walker, Bakermat, Dom Dolla, Galantis oraz Ben Nicky.

Blisko 20 setów z Electric Zoo 2021

Bardzo lubię w amerykańskiej scenie festiwalowej to, że praktycznie zawsze idzie dorwać w sieci wybrane sety z każdego festiwalu. Czasem są one w lepszej, czasem gorszej jakości, ale jak to mówi klasyk: nie można mieć wszystkiego. Jeśli festiwal nie współpracuje z jakąś stacją radiową, to albo DJ-e nagrywają swoje sety, albo w tłumie znajdzie się kilka osób (na które nie zasługujemy) nagrywające większość setów w możliwie najlepszej jakości audio/video.

Podobnie było w przypadku Electric Zoo 2021. Oprócz ludzi ze stacji SiriusXM na festiwalu znalazła się osoba odpowiadająca za youtube’owy kanał Destination EDM i takim oto sposobem w sieci wylądowało ponad 20 setów z minionego weekendu.

Na wspomnianym kanale dostępne są występy Galantis, Alana Walkera, Joyryde, Kaskade, Rezz, Tiesto, Zomboy’a, Steve Aokiego, Fishera, Alesso i Seven Lions. Link znajdziecie tutaj.

Pełen set Seven Lions z Electric Zoo 2021:

Natomiast dzięki człowiekowi znanemu jako DerekD2, który dosłownie zwiedza całe Stany Zjednoczone pojawiając się na każdym możliwym festiwalu i koncercie w każdy weekend, na SoundCloudzie dostępne jest 28 występów! Oprócz wymienionych wyżej, w wersji audio przesłuchacie sety Adventure Club, Zeds Dead, Andrew Rayel, Valentino Khan, Audien, Blanke, Deorro, Dom Dolla, Drezo, Dr. Fresh, Ekali, ILLENIUM, John Summit, Loud Luxury, LSDREAM, Moksi i Testpilot.

A na zakończenie zostawiam linki do setów Sippy i Duke Dumonta na Mixcloud.

Duke Dumont – Electric Zoo 2021

Sippy – Electric Zoo 2021Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →