Sztuczna inteligencja wykorzystywana w branży muzycznej? To nie jest już sci-fi 

For. Calipost.com
News
Muzyka w świecie AI

Pochodzący z Hongkongu artysta i pracownik branży IT Wong Kwan Chi chce zrewolucjonizować muzykę i AI. Jak mu to wychodzi?

Computer world

Wong Kwan Chi jest artystą, który nie tylko zajmuje się tworzeniem muzyki, ale również interesuje się światem IT i sztucznej inteligencji. Łącząc te dwa zainteresowania, Wong wpadł na pomysł zespolenia tych dwóch światów i włączył do swoich utworów kilka partii syntezatorów, które są w 100% wykonane przez sztuczną inteligencję. Dotychczasowe rezultaty są naprawdę zaskakujące (pozytywnie!), a Chi zgarnął pozytywne opinie od słuchaczy i innych artystów.

Najpopularniejsza kompozycja Wonga, Never Give Up, otrzymała ponad 59 tysięcy odtworzeń na samym Spotify. Jest również popularny na YouTube – z ponad 2,4 tysiącami followersów na swoim kanale. Mężczyzna jest również masowo śledzony na Instagramie (26,8 tysięcy obserwujących).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Łatwiej to powiedzieć, ponieważ jestem właścicielem firmy informatycznej i start-upu, a muzykiem zostałem ze względu na moje hobby. Ale ponieważ moja praca w IT polega m.in. na wprowadzeniu AI do kultury popularnej, to zająłem się połączeniem własnej muzyki ze sztuczną inteligencją. W moich piosenkach, na przykład, część muzyki jest syntetyzowana przez AI

– wyjaśnia Wong.

Wong Kwan Chi – Never Give Up

Przekroczyć granice muzyki i nowoczesnych technologii

Marzeniem Chi jest doprowadzenie sztuki muzycznej do ekstremum. Chce dowiedzieć się, jak będzie wyglądać muzyka skompilowana całkowicie przez AI. Chce również „oświecić” więcej ludzi w kwestii docenienia siły wysokiej jakości muzyki tworzonej przez sztuczną inteligencji.

Chi odpowiedzialny jest za projekt XGamer – AI Revolution (RPG z motywem sci-fi przeznaczone dla jednego gracza, pozwalające skonstruować losowe i niekontrolowane środowisko), w którym chciał przetestować granice nowoczesnej technologii i gier, jednocześnie zapewniając ludziom niesamowite i wciągające doświadczenie wirtualne.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →