Arca nagrała 100 wersji jednego utworu. Artystce pomogła przy tym zadaniu sztuczna inteligencja

News
Arca i sztuczna inteligencja

Arca wydała nietypowe wydawnictwo o tytule Riquiquí; Bronze Instances (1-100). Ukazało się ono nakładem XL Recordings.

Arca zaprezentowała muzykę przyszłości?

Pierwotna wersja kawała Riquiquí ukazała się na ostatnim albumie Arci z 2020 – KiCk i. To właśnie ten utwór stał się punktem wyjścia do stworzenia przez wenezuelską artystkę wydawnictwa Riquiquí; Bronze Instances” (1-100).  Co najciekawsze, znajdziemy na nim aż 100 wersji nagrania Riquiquí. W  stworzeniu każdej z nich pomagało Arce oprogramowanie A.I., nazywające się Bronze. Według wytwórni  XL jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na świecie. Sama Arca dodaje zaś, że jest to pierwszy oficjalny raz, kiedy jej muzyka została oficjalnie zremiksowana. I to od razu w tak nietypowy sposób.

Pracowałam już kiedyś z Bronze. W 2019 roku dałam język muzyczny istocie o imieniu Echo, która została zrodzona w lobby Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Dla tych, którzy obawiają się, że będą musieli słuchać na „Riquiquí; Bronze Instances (1-100)” sto razy tego samego, mam dobrą wiadomość – nigdy nie doświadczycie dwa razy tego samego. AI Bronze  pozwala stworzyć nieprzewidywalny muzyczny strumień, który ciągle się przeobraża i dany rezultat nie powtarza się już – tłumaczy Arca

Okładkę wydawnictwa zaprojektowali Sarah Piantadosi i Weirdcore. Widzimy na niej kod QR, który działa „jak brama do wiecznie mutującej instancji piosenki”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Arca

Okładka Riquiquí; Bronze Instances (1-100)

Arca – Riquiquí; Bronze Instances (1-100)

Arca – 2020 to jej rok

Obecny rok jest dla Arci z pewnością wyjątkowy. Wenezuelka wydała swoją nową płytę, ponad 60 minutowy singiel @@@@@ oraz została nominowana do prestiżowych nagród Grammy w kategorii „Najlepszy album elektroniczny”. Artystka o statuetkę zawalczy z takimi wykonawcami jak: Diplo & Sidpiece, Disclosure, Jada G, Kaytranada i Flume.

Arca – MequetrefePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →