Sven Väth z wystawą. Otwiera się muzeum muzyki elektronicznej we Frankfurcie

News

Muzeum nowoczesnej muzyki elektronicznej nareszcie ogłasza datę otwarcia. Po opóźnieniach z powodu braków funduszy swoją pierwszą wystawę zaprezentuje Sven Väth.

Muzeum techno we Frankfurcie

Uroczyste otwarcie muzeum nowoczesnej muzyki elektronicznej (MOMEM) zaplanowane jest na 6 kwietnia 2022 roku. Znajdujące się w samym środku miasta, zaraz przy Hauptwache, muzeum zaprezentuje wystawę, za którą odpowiedzialny będzie Sven Väth. Kolekcje nazwano „Sven Väth – It’s simple to tell what saved us from hell”. Legenda frankfurckiej sceny techno do współpracy zaprosiła swojego bliskiego przyjaciela, uznanego rzeźbiarza, Tobiasa Rehbergera, który pełni funkcję kuratora.

Program „Sven Väth – łatwo powiedzieć, co uratowało nas od piekła” eksplorować będzie prywatne archiwa Svena. Zapowiada się prawdziwa gratka dla fanów artysty, który również w naszym kraju ma sporą reprezentacje ortodoksyjnych wyznawców jednego z najważniejszych DJ-ów w historii. Kolekcja Svena zawierać będzie archiwalne zdjęcia, płyty, ulotki, plakaty, fotografie, filmy i muzykę. Ponad 30-letnia międzynarodowa kariera Svena pozwala sądzić, iż szykuje nam się przepiękna, sentymentalna podróż przez życie człowieka, który bez wątpienia ma kluczowy wpływ na kształt muzyki techno.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ekscytacji wystawą nie kryje dyrektor muzeum, Alex Azary:

Nie potrafiłbym sobie wyobrazić lepszej wystawy otwierającej MOMEN. Sven Väth  i Tobias Rehberger to postaci ikoniczne dla muzyki elektronicznej we Frankfurcie. Dzięki nim o naszej scenie i samym mieście usłyszał cały świat.

Sven Väth z pierwszą wystawą

MOMEN, jak wyznaje Azary, ma za zadanie złożyć hołd historii muzyki elektronicznej, jak i spojrzeć na jej przyszłość. Przestrzeń muzealna zapełni się wciągającymi interaktywni eksponatami, podkreślającymi kluczowych artystów i ich dokonania. Pomysłodawcą na założenie miejsce kultu muzyki techno jest Andreas Tomall znany jako Talla 2XLC. W latach 1984-2000 organizował on cykl „technoclub” we Frankfurcie, dzięki któremu poznał obecnego dyrektora MOMENU, Alexa Azary’ego.

Uruchomienie muzeum nowoczesnej muzyki elektronicznej we Frankfurcie przekładane było już kilkukrotnie. Pierwsze ogłoszenie komunikujące otwarcie padło już w 2015 roku. Kolejne opóźnienia spowodowane były problemami finansowymi pomysłodawców oraz przedłużającymi się poszukiwaniami odpowiedniej lokalizacji. Wszystko to zostanie nam wygrodzone już za pół roku – otwarcie ilustrujące historię żywej legendy techno brzmi jak najlepsza wystawa na świecie. Przeczuwamy, iż zobaczymy tam rozbudowany film prezentujący życie Svena. Jego namiastkę widzieliśmy siedem lat temu podczas 50. urodzin Svena w Mannheim. Pisaliśmy wtedy o najpiękniejszym intro, jakiego doświadczyliśmy życiu. Szykuje nam się lekcja historii techno, jakiej świat jeszcze nie widział.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →