Otwarcie frankfurckiego Muzeum Współczesnej Muzyki Elektronicznej w październiku

News
momen muzeum współczesnej muzyki elektronicznej we frankfurcie

W kulturze klubowej coraz więcej historycznych podsumowań i nawiązań do "kultury wysokiej": po berlińskiej wystawie oraz kompilacji No Photos On The Dancefloor, książce 30 Lat Polskiej Sceny Techno, nadszedł czas na otwarcie muzeum poświęconego w całości muzyce elektronicznej. Zapraszamy w październiku do Frankfurtu nad Menem!

MOMEM – otwarcie w październiku

Nadszedł czas: w październiku, po długich trudach, Muzeum Współczesnej Muzyki Elektronicznej (MOMEM) zostanie wreszcie otwarte we Frankfurcie. Muzeum jest pierwszym tego typu obiektem i ma na celu uhonorowanie historii muzyki elektronicznej, jak również zbadanie jej przeszłości. Goście mogą spodziewać się kilku sal z interaktywnymi doświadczeniami high-tech i wciągającymi historiami, łączącymi dźwięk i światło. Tematyczne wystawy zaprezentują ikoniczne momenty w historii muzyki tanecznej, artystów, ulotki, logotypy i dzieła sztuki z historii szeroko pojętej elektroniki.

Pomysł na muzeum muzyki elektronicznej zrodził się w 2011 roku

Pomysł na MOMEM pojawił  się w 2011 roku z inicjatywy reżysera Alexa Azary’ego, którego zainspirował jego wieloletni przyjaciel, partner i założyciel klubu techno Andreas „Talla” Tomalla. Sam Azary jest zapalonym miłośnikiem muzyki, DJ-em, producentem i prawdziwym weteranem frankfurckiej sceny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po długich perypetiach (m.in. zatwierdzenie dotacji), misternie zaprojektowane muzeum może wreszcie otworzyć swoje podwoje. W realizację projektu zaangażowane są wiodące w branży i wielokrotnie nagradzane agencje, takie jak Atelier Markgraph i Cosalux, które ożywiają koncepcję i przenoszą odwiedzających w wielozmysłową przestrzeń, pełną audiowizualnych doznań. Spektakularne wzornictwo spotyka się tu z zaawansowaną technologią, historią i najnowocześniejszymi środkami wyrazu.

Co można będzie obejrzeć?

Wewnątrz muzeum podzielone jest na różne obszary, w tym Creator’s Stage z eklektycznymi, designerskimi meblami do różnych kontekstów, The Spatial Sampler, który ma „nieskończoną przestrzeń”, oświetlenie siatkowe, które można przekształcić w „hiperprzestrzeń”. Muzeum emituje fale dźwiękowe na ścianach i prezentuje tymczasową scenę dla niektórych wystaw, a także gigantyczną kulę dyskotekową z instalacjami dźwiękowymi i architekturą dźwiękową na światowym poziomie. Strefa Inner Circle wprowadza w tematykę wystaw, a pozostałe przestrzenie to Sonic Welcome, Come Together, strefa dla gości specjalnych i sklepik muzealny, a także biblioteka oferująca bogaty zasób wiedzy z historii muzyki. Inne  dostępne w muzealnej przestrzeni interaktywne doświadczenia, instrumenty muzyczne, decki, oprogramowanie, akcesoria DJ-skie, instalacje artystyczne i graficzne, pokazy świetlne i wiele innych, łączą odwiedzających z muzyką elektroniczną w sposób jak dotąd niespotykany.

momen muzeum współczesnej muzyki elektronicznej we frankfurcie

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →