Otwarcie frankfurckiego Muzeum Współczesnej Muzyki Elektronicznej w październiku

News
momen muzeum współczesnej muzyki elektronicznej we frankfurcie

W kulturze klubowej coraz więcej historycznych podsumowań i nawiązań do "kultury wysokiej": po berlińskiej wystawie oraz kompilacji No Photos On The Dancefloor, książce 30 Lat Polskiej Sceny Techno, nadszedł czas na otwarcie muzeum poświęconego w całości muzyce elektronicznej. Zapraszamy w październiku do Frankfurtu nad Menem!

MOMEM – otwarcie w październiku

Nadszedł czas: w październiku, po długich trudach, Muzeum Współczesnej Muzyki Elektronicznej (MOMEM) zostanie wreszcie otwarte we Frankfurcie. Muzeum jest pierwszym tego typu obiektem i ma na celu uhonorowanie historii muzyki elektronicznej, jak również zbadanie jej przeszłości. Goście mogą spodziewać się kilku sal z interaktywnymi doświadczeniami high-tech i wciągającymi historiami, łączącymi dźwięk i światło. Tematyczne wystawy zaprezentują ikoniczne momenty w historii muzyki tanecznej, artystów, ulotki, logotypy i dzieła sztuki z historii szeroko pojętej elektroniki.

Pomysł na muzeum muzyki elektronicznej zrodził się w 2011 roku

Pomysł na MOMEM pojawił  się w 2011 roku z inicjatywy reżysera Alexa Azary’ego, którego zainspirował jego wieloletni przyjaciel, partner i założyciel klubu techno Andreas „Talla” Tomalla. Sam Azary jest zapalonym miłośnikiem muzyki, DJ-em, producentem i prawdziwym weteranem frankfurckiej sceny.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po długich perypetiach (m.in. zatwierdzenie dotacji), misternie zaprojektowane muzeum może wreszcie otworzyć swoje podwoje. W realizację projektu zaangażowane są wiodące w branży i wielokrotnie nagradzane agencje, takie jak Atelier Markgraph i Cosalux, które ożywiają koncepcję i przenoszą odwiedzających w wielozmysłową przestrzeń, pełną audiowizualnych doznań. Spektakularne wzornictwo spotyka się tu z zaawansowaną technologią, historią i najnowocześniejszymi środkami wyrazu.

Co można będzie obejrzeć?

Wewnątrz muzeum podzielone jest na różne obszary, w tym Creator’s Stage z eklektycznymi, designerskimi meblami do różnych kontekstów, The Spatial Sampler, który ma „nieskończoną przestrzeń”, oświetlenie siatkowe, które można przekształcić w „hiperprzestrzeń”. Muzeum emituje fale dźwiękowe na ścianach i prezentuje tymczasową scenę dla niektórych wystaw, a także gigantyczną kulę dyskotekową z instalacjami dźwiękowymi i architekturą dźwiękową na światowym poziomie. Strefa Inner Circle wprowadza w tematykę wystaw, a pozostałe przestrzenie to Sonic Welcome, Come Together, strefa dla gości specjalnych i sklepik muzealny, a także biblioteka oferująca bogaty zasób wiedzy z historii muzyki. Inne  dostępne w muzealnej przestrzeni interaktywne doświadczenia, instrumenty muzyczne, decki, oprogramowanie, akcesoria DJ-skie, instalacje artystyczne i graficzne, pokazy świetlne i wiele innych, łączą odwiedzających z muzyką elektroniczną w sposób jak dotąd niespotykany.

momen muzeum współczesnej muzyki elektronicznej we frankfurciePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →