Spotify doda do swojej aplikacji nowe, kontrowersyjne funkcje

News Technologia
Spotify nie zatrzymuje się

Nowa funkcja Spotify miałaby wskazywać stan emocjonalny, wiek, płeć i akcent mówiącego.

Nowa kontrowersyjna funkcja Spotify stanie się faktem?

Nowy amerykański patent Spotify Identification of Taste Attributes From An Audio Signal został przyznany 12 stycznia.  Na czym on dokładnie polega? Zgłoszenie do Urzędu Patentowego opisuje nową metodę określania gustów użytkowników. Odbierany sygnał audio będzie w stanie wykryć stan emocjonalny, wiek, płeć i akcent mówiącego. Technologia miałaby również wychwytywać szumy tła, zdolne do wskazania, w jakim środowisku fizycznym słucha się muzyki. Ponadto, będzie także zbierać informacje o tym, ile osób znajduje się w pobliżu.

Spotify z nową funkcją analizy mowy

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sygnał audio byłby wykorzystywany do określenia preferencji dla treści medialnych, co w rezultacie dałoby wynik, który odpowiada preferencjom, historycznym praktykom słuchania, a nawet gustom znajomych użytkownika. Nie jest jeszcze pewne, czy opisana technologia zostanie zaimplementowana w obecnych praktykach streamingowych aplikacji.

Spotify ma też inne patenty

Spotify złożyło wnioski patentowe na setki wynalazków i regularnie składają nowe. Tylko niektóre z tych patentów stają się częścią przyszłych produktów. Naszą ambicją jest stworzenie najlepszego doświadczenia audio na świecie, ale w tej chwili nie mamy żadnych nowości, którymi moglibyśmy się podzielić ze światem –powiedział w rozmowie z portalem Pitchfork rzecznik prasowy Spotify.

Spotify wciąż się rozwija

Szwedzki serwis muzyczny testuje też ostatnio streaming audiobooków. W angielskojęzycznej wersji aplikacji właśnie pojawiło się 9 klasycznych pozycji literackich, m.in:  Frankenstein, Wielkie nadzieje i Dziwne losy. Do udziału w projekcie zaangażowano zarówno aktorów, jak i osoby znane z działalności internetowej. Audiobooki oferowane przez Spotify są dostępne zarówno w darmowej, jak i płatnej wersji aplikacji. Ci, którzy nie wykupili sobie abonamentu, muszą oczywiście wysłuchać reklam między rozdziałami. Na tę chwilę nie wiadomo, czy owa usługa pojawi się w Polsce.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →