Śledztwo ze skandalem w tle. Dokument „Collective” dostępny na BBC iPlayer

News
Collective, film dokumentalny, Bukareszt, pożar

Przez najbliższe 11 miesięcy mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mieli dostęp do filmu dokumentalnego o pożarze bukareszteńskiego klubu nocnego Collectiv z 2015 roku. Collective: Unravelling A Scandal jest od teraz dostępny bezpłatnie na platformie BBC iPlayer. Film w reżyserii Alexandra Nanau można obejrzeć również (odpłatnie) na HBO GO. 

Wydany po raz pierwszy w 2019 roku Collective: Unravelling A Scandal, jest zapisem wydarzeń po pożarze w klubie nocnym Collectiv w Bukareszcie, w którym zginęło 27 osób, a 180 zostało rannych. Film znalazł się na liście nominowanych do Oscara i Nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych w kategorii najlepszy film dokumentalny. Dokument został okrzyknięty rewelacją festiwali w Wenecji, Toronto i Sundance. Portal Rolling Stone nazwał go „arcydziełem o władzy, korupcji i kłamstwach”. 

Collective – Official Trailer

Collective. Tragedia z korupcją w tle

Film odsłania korupcję, która nastąpiła po tragicznym pożarze w klubie nocnym w Bukareszcie. Kiedy kolejne poszkodowane w pożarze osoby zaczynają w niewyjaśnionych okolicznościach umierać w szpitalach, jeden z lekarzy informuje o tym zespół dziennikarzy śledczych. W jego trakcie wychodzi na jaw, że rany, które nosiły na sobie ofiary, nie zagrażały ich życiu. Tym oto sposobem zaczęto odkrywać kolejne oszustwa w służbie zdrowia. Twórcy dokumentu towarzyszyli z kamerą w dochodzeniu przedstawicielom lokalnych władz oraz dziennikarzom próbującymi dotrzeć do prawdy. 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2015 roku, pożar w klubie nocnym w Bukareszcie w Rumunii pozostawia 27 ofiar śmiertelnych i 180 rannych. Wkrótce potem, ofiary poparzeń wracające do zdrowia w szpitalu – z pozornie niezagrażających życiu obrażeń – również zaczynają umierać. Lekarz, który znajduje się w centrum historii, ujawnia informacje o korupcji w rumuńskich szpitalach, która sięga aż do samej góry.

– brzmi oficjalna zapowiedź filmu

Jedna rewelacja prowadziła do drugiej, dzięki czemu dziennikarze zaczęli odkrywać oszustwa na ogromną skalę w systemie opieki zdrowotnej. Kiedy w obliczu afery powołany zostaje nowy minister zdrowia, dziennikarze śledzą jego próby zreformowania systemu ogarniętego korupcją.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →