„Music’s Dirty Secrets: Women Fight Back” – powstał film dokumentalny o nadużyciach seksualnych w branży muzycznej

News
Music's Dirty Secrets: Women Fight Back - mroczna strona branży muzycznej

Obraz skupia się na głośnych sprawach związanych z Erickiem Morillo, Octavianem i MC Solo 45. Za emisją Music's Dirty Secrets: Women Fight Back stoi stacja BBC.

Music’s Dirty Secrets: Women Fight Back – mroczna strona branży muzycznej

Music’s Dirty Secrets: Women Fight Back jest dostępny bezpłatnie za pośrednictwem BBC iPlayer. Niestety, póki co, film mogą obejrzeć jedynie mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

Dokument bada zgłoszone w ostatnim czasie przypadki napaści i nadużyć o charakterze seksualnym, za które odpowiadają Erick Morillo, Octavian i MC Solo 45. Ostatni z nich został niedawno skazany na 24 lata więzienia za wielokrotne gwałty popełnione na 4 kobietach. Artysta nagrywający z takimi znakomitościami jak Stormzy, czy Wiley, okazał się bardzo niebezpiecznym drapieżnikiem seksualnym. Wyszło na jaw, że nie tylko gwałcił swoje partnerki, ale również poddawał je wymyślnym torturom, stosując m.in. waterboarding. Trzymał je również w lodowatej wodzie i wpychał telefony komórkowe do gardła. Jednej z nich przyłożył nawet pistolet do głowy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W filmie usłyszymy m.in. wywiad z Kristen Knight, która wniosła oskarżenie o gwałt przeciwko Erickowi Morillo po incydencie w grudniu 2019 roku. Kobieta opisuje zachowanie Morillo jako przemianę a’la „Dr Jekyll i Mr Hyde”. W raporcie policyjnym stwierdzono, że Kristen opierała się seksualnym propozycjom Morillo, zanim została przez niego odurzona. Rano obudziła się naga w łóżku u boku również nagiego DJ-a.

Kiedy otworzyłam o poranku oczy, wpadłam w panikę, bo zaczęły do mnie powracać obrazy gwałcącego mnie Ericka

– mówi w dokumencie Kristen Knight

Music's Dirty Secrets: Women Fight Back - mroczna strona branży muzycznej

kadr z filmu Music’s Dirty Secrets: Women Fight Back

Film dokumentalny, który był niezwykle potrzebny

Swoją historią dzielą się również kobiety skrzywdzone przez rapera Octaviana. Mowa tu choćby o Emo Baby i Hanie. Obie byłe partnerki artysty opowiadają o przemocy, poniżaniu psychicznym oraz fizycznym znęcaniu się i przymuszaniu do aborcji ze strony muzyka. Hana przyznaje w filmie, że otrzymała do podpisania umowę poufności (NDA) od prawnika Octaviana. Dokument zabraniał jej ujawnienia czegokolwiek, co wydarzyło się w trakcie ich związku. Ostatecznie, kobieta umowy nie podpisała.

Oferowali mi 20.000 funtów, abym nigdy nie ujawniła światu prawdy. Nie mogłabym podzielić się swoimi przeżyciami z rodziną, bliskimi, nawet z psychologiem. Musiałbym też usunąć wszystkie zdjęcia, nagrania i filmy, które mogłyby być dowodami obciążającymi Octaviana

– twierdzi Hana

Music’s Dirty Secrets: Women Fight Back porusza także kwestię braku wsparcia w przemyśle muzycznym dla osób, które stały się ofiarą przestępstw. Badania przeprowadzone w 2019 roku przez Musicians Union wykazały, że prawie dziewięć na dziesięć osób, które doświadczyły napaści na tle seksualnym w branży muzycznej, nigdy tego nie zgłosiły.

Przemoc seksualna w świecie muzyki a sprawa polska

W grudniu ubiegłego roku włodarze poznańskiego klubu Schron wystartowali z antyprzemocową kampanią edukacyjną. Punktem wyjścia do rozpoczęcia przedsięwzięcia była ankieta przeprowadzona jakiś czas temu wśród bywalców nocnych klubów. Jej wyniki przedstawione zostały w formie wideo. W tle słyszycie fragment kawałka Mercy obiecującego polskiego producenta Krzysztofa Czuba.

RE:NIE – WYNIKI ANKIETY

Jak widać, aż 12% ankietowanych zadeklarowało, że nie czuje się bezpiecznie w nocnych klubach, co ponownie pokazuje, że przemoc w przestrzeni tych lokali stanowi realną kwestią. Stało się to problemem, którego rozwiązania należy się podjąć niezwłocznie i za wszelką cenę.



Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →