Setki osób dostało się nielegalnie na występ Solomuna w Hayarkon Park

Fot. Weraveyou.com
News
Solomun w Izraelu

Około 400 młodych ludzi wtargnęło na teren „największej imprezy w Izraelu z okazji 74. Dnia Niepodległości" z udziałem Solomuna.

Solomun w Izraelu

Występ Solomuna w Tel Awiwie z okazji Dnia Niepodległości na długo zostanie w pamięci Izraelczyków. Niestety raczej nie z powodu znakomitego show, jakie dał niemiecko-bośniacki producent i DJ…

Po trzech latach oczekiwania Solomun powrócił do Hayarkon Park na potężną imprezę organizowaną przez Music TLV. Duże zapotrzebowanie na występ niezwykle popularnego w Izraelu muzyka zaowocowało sprzedażą 25 000 biletów, które rozeszły się w mgnieniu oka. Fakt, że wiadomo było, iż wiele osób nie mogło zdobyć biletów, a niektóre wejściówki były sprzedawane przez koników po wygórowanych cenach, wzbudził niepokój organizatorów, którzy obawiali się incydentów. Niestety te złe przeczucia przeobraziły się w rzeczywistość.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Krok od tragedii na występie Solomuna

Na kilka minut przed rozpoczęciem koncertu Solomuna około 400 młodych ludzi wtargnęło do parku Hayarkon, włamując się do bramy awaryjnej i rozbijając barierki ustawione w miejscu imprezy. Na poniższym nagraniu video widać, jak setki ludzi wściekle biegają po trawie, zagrażając bezpieczeństwu obecnych już na miejscu posiadaczy biletów.

Music TLV wydało specjalne oświadczenie w tej sprawie:

Music Tel Aviv jest dumne, że stoi za największym wydarzeniem w Izraelu z okazji 74. Dnia Niepodległości kraju i gości DJ Solomona w Parku Yarkon z udziałem dziesiątek tysięcy animatorów. Dla Music Tel Aviv bezpieczeństwo i ochrona osób spędzających czas jest najwyższą wartością, impreza odbyła się na podstawie pełnej licencji i spełniała wszystkie najsurowsze i najwyższe standardy. Siły, które towarzyszyły temu wydarzeniu i zatwierdzały je (policja, ochrona, MDA itp.), były ogromne i niezwykłe według wszelkich izraelskich standardów (…)

Niestety, nielegalne włamanie do bramy awaryjnej zostało spowodowane przez grupę młodych ludzi, którzy postanowili w ten sposób uczcić Dzień Niepodległości. Na szczęście służby bezpieczeństwa zdołały zapanować nad tym chaosem i zapobiec jakimkolwiek szkodom dla dziesiątek tysięcy osób spędzających czas na koncercie Solomuna. Życzymy wesołego Dnia Niepodległości i dziękujemy w szczególności służbom bezpieczeństwa oraz licznej publiczności, która przybyła, by cieszyć się dobrą muzyką i jednorazowym wydarzeniem.

Izraelczykom stanął przed oczami 1994 rok

Na szczęście nikomu nie stała się żadna krzywda i organizatorzy świetnie poradzili sobie z potencjalnie niebezpieczną sytuacją. W Izraelu wszyscy pamiętają 1994 rok i festiwal Arad, kiedy w bardzo podobnych okolicznościach śmierć wskutek stratowania przez tłum poniosły 2 osoby, a 95 zostało ciężko rannych.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →