Burning Man ogłasza szczegóły biletów. Czego spodziewać się po tegorocznej edycji?

News
Burning Man ogłasza szczegóły biletów. Czego spodziewać się po tegorocznej edycji?

Największy outdoorowy festiwal Ameryki Północnej powraca po dwóch latach nieobecności. Znamy szczegóły sprzedaży biletów na Burning Man Festival. Sprawdź, jak i kiedy możesz zarezerwować sobie miejsce!

Z powodu pandemii ostatnie dwie edycje festiwalu Burning Man zostały odwołane. Mimo corocznych, milionowych zysków, okres pandemiczny okazał się dla organizatorów na tyle trudny, że zmuszeni byli sprzedać część legendarnych instalacji artystycznych. Aukcje cieszyły się jednak taką popularnością, że festiwal mógł przetrwać czas posuchy. W tym roku organizatorzy ponownie zaprasza nas na pustynię Black Rock w Nevadzie. Najnowsza edycja odbędzie się między 28 sierpnia a 5 września.

Więcej niż festiwal

Motyw tegorocznej edycji festiwalu Burning Man brzmi Waking Dreams. Ta paradoksalna formuła odnosi się zarówno do snów, jak i do marzeń. Oba są w stanie wybudzić nas z letargu i pobudzić nas do działania. Według organizatorów są one zdolne rozbudzić naszą kreatywność i zaszczepić w nas nowe idee.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Temat przewodni 2022 Burning Man będzie badał transformującą moc snów, zarówno dosłownie jak i w przenośni. Będzie celebrował marzycieli, którzy są zdolni kierować tą potężną energią w sposób otwierający oczy, często surrealistyczny, czasami nawet zmieniający życie. Bo w końcu czym jest Black Rock City, jeśli nie zbiorową manifestacją marzeń społeczności?

– pisze Stuart Mangrum, dyrektor Filozoficznego Centrum Projektu Burning Man

Black Rock City to miasteczko, które co roku powstaje na pustyni dzięki wspólnej pracy uczestników i organizatorów festiwalu. Do tej pory co roku zjeżdżało do niego prawie 80 tys. osób, które wspólnie kształtowały ten niezwykły projekt, niewątpliwie wykraczający dalece poza klasyczne rozumienie festiwalu.

Burning Man ogłasza szczegóły biletów. Czego spodziewać się po tegorocznej edycji?
fot. Daniel Lincoln/Unsplash

Najważniejszą wartością przyświecającą jego twórcom była społeczność. Tą kształtują już od 1986 roku, kiedy to dwójka przyjaciół wybudowała drewnianą postać i zaciągnęła ją na plażę. Tam podpalili drewnianego człowieka, a gdy to zrobili, grupa osób zebrała się by patrzeć na płomienie. Tak narodził się festiwal Burning Man.

Od tamtego czasu rozrósł się on na cały świat, tworząc w różnych krajach lokalne społeczności, wyznające fundamentalne zasady sformułowane przez założycieli festiwalu.

10 zasad festiwalu Burning Man

Fundamenty myśli propagowanej przez powstałe przy festiwalu Centrum Filozoficzne, zostały sformułowane przez Larry’ego Harveya – współzałożyciela festiwalu i jednego z twórców legendarnej, drewnianej kukły. Te opierają się głównie na liberalno-społecznych zasadach, takich jak: radykalna inkluzja, zasada ofiarowywania czy odpowiedzialności społecznej. Wśród 10 „przykazań” festiwalu znajdziemy również zasadę autorefleksji czy niepozostawiania żadnego, szkodzącego środowisku śladu. Wszystkie zasady, wraz z objaśnieniami znajdziecie na specjalnie poświęconej im stronie.

W działaniu natomiast zobaczycie je już na samym początku przygody z festiwalem. Sam etap sprzedaży biletów został bowiem dostosowany do idei zawartej w dziesięciu zasadach.

Cieszymy się, że możemy podzielić się wiadomością o zaktualizowanej formie sprzedaży biletów, jak również o zmianie nazw niektórych z istniejących programów, aby lepiej odzwierciedlały cel, któremu służą w ramach społeczności.

– komentuje odpowiedzialna za organizację biletów na festiwal Rebecca Throne

Sprzedaż biletów

Sprzedaż została podzielona na cztery główne terminy. Tzw. FOMO Sale rozpoczyna się już 2 lutego. Na nią składa się tysiąc biletów w cenie 2,500 dolarów i 3 tys. o wartości 1,500 dolarów. Jednak nie martwcie się! Ceny biletów w przedsprzedaży są tak wysokie, po to by mogły istnieć tańsze bilety dla mniej zamożnych uczestników Burning Mana. Osoby kupujące bilety po najwyższej cenie, będą tym samym wspierały również granty artystyczne funkcjonujące w ramach festiwalu.

Następna w kolejności jest tzw. Stewards Sale (dawniej Directed Group Sale). Jest ona dedykowana ekipom, które zapewniają obozowiska, instalacje artystyczne, dbają o zrównoważony rozwój i są ogólnie odpowiedzialne za Black Rock City. To okienko jest otwarte między 9 a 11 marca i kosztuje 475 dolarów.

Burning Man ogłasza szczegóły biletów. Czego spodziewać się po tegorocznej edycji?
Fot. Linda Wartenweiler/Unsplash

Główna sprzedaż rozpocznie się już 30 marca. W niej dostępnych będzie 10 tys. biletów w cenie 575 dol. Jeżeli wtedy nie uda Ci się kupić biletów, będziesz miał jeszcze szansę w tzw. OMG Sale, która rozpoczyna się 3 sierpnia. Wtedy pozostaną już tylko 3 tys. biletów w regularnej cenie.

Jeżeli wciąż nie uda Ci się kupić biletów w jednej ze sprzedaży, możesz skorzystać również z oficjalnego programu wymiany biletów na stronie festiwalu. Ten został stworzony by uchronić wszystkich festiwalowiczów przed oszustami. Przez niego przechodzić będą wszelkie zwroty i wymiany biletów.

Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup biletu w regularnej sprzedaży, organizatorzy zorganizowali Program Pomocy. W ramach niego dostępnych będzie 5 tys. biletów w cenie 225 dol.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →