Solomun zremiksował banger Maceo Plexa

Fot. Andrew White
News
Solomun

Solomun to obecnie nie tylko jeden z najpopularniejszych, najczęściej występujących DJ-ów na świecie, ale także niezwykle płodny remikser. Bośniak z niemieckimi korzeniami wziął się właśnie za interpretację klubowego killera od Maceo Plexa.

Solomun umie w remiksy

Nie nadążamy pomału ze wszystkimi remiksami spod rąk jednego z headlinerów tegorocznej edycji Audioriver Festival. Regularnie występując na większości kontynentach, grając w najlepszych klubach i festiwalach, Solomun znajduje czas na pracę w studiu. I bardzo dobrze, bo zazwyczaj wychodzi z niego zwycięsko.

Czytaj także: Czuły mrok Solomuna w remiksie Touch od Golden Features

Utwór Maceo Plexa Nu World z 2020 roku wydany nakładem Ellum Audio został okrzyknięty przez ikonę brytyjskiego clubbingu Pete’a Tonga jako Essential New Tune. Solomun, dostrzegając w utworze spory potencjał na własną interpretację, zremiksował Maceo na swój własny, unikalny sposób.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Solomun zremiksował banger Maceo Plexa. Jak wyszło?
Solomun / fot. Chino Moro

Oryginalny utwór Maceo Plexa to klasyczny klubowy banger, który ma za zadanie porywać parkiety. W rękach Solomuna staje się jednym z jego charakterystycznych melodyjnych, ponadczasowych dzieł. Jego siedmiominutowa przeróbka Nu World to typowo emocjonalny, house’owy track, porywający swoim parkietowym pierwiastkiem i klasyczną dla Solomuna klubową poetyckością. Mamy tu wszystko, do czego nas maestro z niemieckim korzeniami przyzwyczaił – klimatyczne sample wokalne, ciepły bas i klasyczne, fortepianowe akordy.

Solomun zremiksował banger Maceo Plexa. Jak wyszło?
Maceo Plex / fot. via wololosound.com

Przypomnijmy, że z tegorocznych wydawniczych dzieł należy wspomnieć przede wszystkim o remiksie ostatniej kooperacji Catz 'n Dogz i Megane’a Mercury’ego. Prawie 9-minutowy (!) remiks bośniackiego didżeja i producenta Solomuna zaskakuje nas głębokim, hipnotycznym, kosmicznym funkiem. To wciąż acid house, ale stworzony pod parkiety 2022 roku.

Maceo Plex – Nu World

Jeden z najsławniejszych DJ-ów świata wyruszy niebawem w pierwszą w karierze trasę po Indiach. Na początku grudnia Solomun wystąpi na dwóch imprezach DGTL w New Delhi oraz Mumbaju. Z niecierpliwością czekamy na jego powrót do Polski. Tymczasem odliczamy dni do 16 grudnia – na ten dzień przypada premiera remiksu dla Maceo Plexa, która pojawi się w jego własnym labelu Ellum Audio.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →