Triangulation

Recenzje

Info

Data wydania:
2010/03/22
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Jeszcze nie opadły emocje po doskonale przyjętym miksie 'V.A. – Sub:Stance’, a Paul Rose raczy nas nowym albumem. ’Triangulation’ to drugie, po 'A Mutual Antipathy’ wydawnictwo długogrające Scuby.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pionier fuzji dubstepu i techno idzie za ciosem i umacnia swoją pozycję lidera tego typu brzmień konsekwentnie realizując obraną po przeprowadzce do Berlina muzyczną wizję. Dwanaście nowych kompozycji, z pośród których dwie zostały użyte we wspomnianej wcześniej kompilacji nagranej dla berlińskiego klubu Berghain, w którym to artysta jest rezydentem.

 

Ambientowy 'Descent’ wprowadza nas do świata przestrzennych pejzaży, które już w nagraniu Latch ukazują styl Scuby w pełnej krasie. Napędzające hihaty, połamany bit oraz głęboki bas płynący na syntezatorowych obłokach. Doskonale wyważona proporcja energii i delikatności. W ogromnym tyglu oprócz ambientu, dubstepu i techno, znalazlo się miejsce dla popularnego ostatnio uk funky. 'On Deck’ to utwór z dużym potencjałem imprezowym, odarty z ambientowej powłoki na koszt oszczędnych, hipnotycznych syntezatorów.Ambitnie i parkietowo.

 

Chwila wytchnienia przychodzi wraz z 'Before’. Surowy, trip hopowy bit uzupełnia tu ciepły, kobiecy wokal, który dzięki użyciu odpowiednich efektów nie jest tylko mdłym dodatkiem. Podobny efekt został wykorzystany w nagraniu 'So You Think You`re Special’.Delikatna melodia,bardzo żywo brzmiąca perkusja, uzupełnione klasycznym amen breakiem przepuszczonym przez delay oraz cudowny,nieco melancholijny damski głos. Jeden z najlepszych momentów płyty, ale uwaga : Działa uzależniająco!

 

’Heavy machinery’ to najdziwniejsza pozycja z całego albumu. Jednostajny bit 4×4 pełen syntezatorowych zabaw. Nieco monotonny, nie lśni tak bardzo jak towarzysze, jednak trzyma poziom. Na koniec 'Lights Out’, z tajemniczym szumem oraz pojedyńczymi dźwiękami utopionymi w pogłosach. Niczym nieskrępowany, mocarny bit dopełnia całości, przemyślanej od początku do końca.Wszystko poukładane na swoim miejscu, ni mniej ni więcej dźwięków. Eteryczny klimat oraz kontrolowany chaos pogłosów. Najlepszy utwór z całej dwunastki, idealny na zakończenie albumu. Mistrzowsko dobrana kolejność utworów, usypia czujność by na koniec rozbudzić oraz postawić przysłowiową kropkę nad i.

 

’Triangulations’ doskonale się broni jako całość, co ostatnio nie wszystkim producentom kojarzonym z dubstepem się udawało. Większa niż wcześniej liczba wydawanych albumów nie zawsze szla w parze z ich jakością. W tym przypadku jest inaczej. Nowy album nie jest równie dobry, jest o wiele lepszy.

 

Niskie częstotliwości, gładkie i krystaliczne brzmienia oraz kleiste drobinki pyłu kosmicznego to esencja stylu Scuby. Doświadczenie producenckie procentuje i pozostaje tylko oczekiwać na kolejne produkcje z wytwórni Hot Flush. Ten rok będzie należał do Scuby!Tracklista

Tracklista:

01. Descent
02. Latch
03. Three Sided Shape
04. Minerals
05. On Deck
06. Before
07. Tracers
08. You Got Me
09. So You Think You’re Special
10. Heavy Machinery
11. Glance
12. Lights Out

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →