Purple Disco Machine oddaje to, co zabrała pandemia. Album „Exotica” wyrazem nieopisanej radości

Fot. Dennis Dirksen
News
Purple Disco Machine, Exotica

Hołd oddany muzyce lat 80. i artystom stanowiącym za inspirację. Tino Piontek, jako Purple Disco Machine, wydał właśnie swój drugi album w karierze. Co stanowi o wyjątkowości Exotica na tle reszty wydawnictw i czego możemy się po nim spodziewać? Sam autor wyjaśnia w dalszej części newsa.

Pomimo ładnych paru lat na scenie i parunastu wydawnictwach, Purple Disco Machine dopiero na najnowszym longplayu, daje się poznać jako artysta przez wielkie „a”. Exotica to w największym skrócie brytyjski synth-pop, style Italo-disco z Morodera, electro soul R&B Luthera Vandrossa, funk Prince’a, a także takie indywidualności jak George Michael i Quincy Jones. Nazwa aliasu Piontka jeszcze nigdy w historii tak bardzo nie odnosiła się do jego idola z lat 80., Prince’a czy roztańczonego rytmu Miami Sound Machine i Glorii Estefan, znanych z takich klasyków jak Conga Rhythm Is Gonna Get You.

Chciałem dać ludziom coś, co stracili przez ostatnie miesiące. Chodzi o pewien rodzaj pozytywnej energii, dobrego vibe’u, dlatego jest tu mnóstwo tanecznych utworów. Mam nadzieję, że to zadziała. Uwielbiam wracać do przeszłości na swój własny sposób.

– tłumaczył Tino Piontek w dniu premiery albumu

Purple Disco Machine – Exotica

Purple Disco Machine. Nie taki zły ten mainstream

Exotica jest kontynuacją debiutanckiego albumu Soulmatic, przełomowego dla jego dalszej twórczości. Wydany w 2017 roku krążek zmienił postrzeganie artysty w oczach słuchaczy na dobre, dzięki czemu zyskał on miano artysty mainstreamowego. Remiksy dla Fatboy Slim, Calvina Harris, Dua Lipy, Lady Gagi i Ariany Grande, wprowadziły go do świata, który jak twierdzi, wcale go nie uwiera:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie zwracam na to uwagi. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć kim jest mainstreamowy artysta. Dla mnie ważna jest to, że jestem szczęśliwy z tym, co robię. Przez lata nauczyłem się, że nie da się uszczęśliwić wszystkich. Dlatego nie mógłbym tworzyć muzyki tylko po to, by się komuś przypodobać. Ostatecznie to ja muszę być zadowolony i dumny z tego, co robię. Tak długo, jak mnie to bawi, mogę iść w każdym możliwym kierunku. Także tym mainstreamowym.

Rain On Me (Purple Disco Machine Remix/Audio)

Purple Disco Machine. Ewolucja brzmienia

Niektóre z czternastu utworów zostały wydane już dawno, w tym Playbox, Fireworks, Dopamine i Hypnotized. Ten ostatni, współtworzony z Sophie and the Giants, od sierpnia 2020 roku, zebrał blisko 300 milionów odtworzeń, co jest rekordem jeśli chodzi o twórczość Purple Disco Machine. Inne single: At The Disko, Music In You i Don’t Stop, zawierają mieszankę klubowych, parkietowych, fortepianowych i funkowych melodii. Na Exotica nie brak także tych bardziej spokojnych: Wanna Feel Like A Lover.

To były lata mojej pracy. O albumie głośno mówiłem od mniej więcej 3 lat. Dużo czasu i wysiłku spędziłem w trakcie ostatniego półtora roku. Przez cały ten czas prawie w ogóle nie wychodziłem ze studia; pisałem i miksowałem. Jestem bardzo zadowolony z tego, że album wyszedł teraz, że każdy w końcu może go posłuchać. Praca nad albumem to swego rodzaju ewolucja mojego brzemienia wypracowana w ostatnich 5-6 latach. Włożyłem w tę płytę całą energię i serce, starając się stworzyć coś wyjątkowego.

Purple Disco Machine, Sophie and the Giants – Hypnotized

Niemiec swoją renomę potwierdza do dzisiaj utrzymując się na drugim miejscu artystów wszechczasów na Beatporcie z miliardem odtworzeń i ponad 10 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →