Purple Disco Machine oddaje to, co zabrała pandemia. Album „Exotica” wyrazem nieopisanej radości

Fot. Dennis Dirksen
News
Purple Disco Machine, Exotica

Hołd oddany muzyce lat 80. i artystom stanowiącym za inspirację. Tino Piontek, jako Purple Disco Machine, wydał właśnie swój drugi album w karierze. Co stanowi o wyjątkowości Exotica na tle reszty wydawnictw i czego możemy się po nim spodziewać? Sam autor wyjaśnia w dalszej części newsa.

Pomimo ładnych paru lat na scenie i parunastu wydawnictwach, Purple Disco Machine dopiero na najnowszym longplayu, daje się poznać jako artysta przez wielkie „a”. Exotica to w największym skrócie brytyjski synth-pop, style Italo-disco z Morodera, electro soul R&B Luthera Vandrossa, funk Prince’a, a także takie indywidualności jak George Michael i Quincy Jones. Nazwa aliasu Piontka jeszcze nigdy w historii tak bardzo nie odnosiła się do jego idola z lat 80., Prince’a czy roztańczonego rytmu Miami Sound Machine i Glorii Estefan, znanych z takich klasyków jak Conga Rhythm Is Gonna Get You.

Chciałem dać ludziom coś, co stracili przez ostatnie miesiące. Chodzi o pewien rodzaj pozytywnej energii, dobrego vibe’u, dlatego jest tu mnóstwo tanecznych utworów. Mam nadzieję, że to zadziała. Uwielbiam wracać do przeszłości na swój własny sposób.

– tłumaczył Tino Piontek w dniu premiery albumu

Purple Disco Machine – Exotica

Purple Disco Machine. Nie taki zły ten mainstream

Exotica jest kontynuacją debiutanckiego albumu Soulmatic, przełomowego dla jego dalszej twórczości. Wydany w 2017 roku krążek zmienił postrzeganie artysty w oczach słuchaczy na dobre, dzięki czemu zyskał on miano artysty mainstreamowego. Remiksy dla Fatboy Slim, Calvina Harris, Dua Lipy, Lady Gagi i Ariany Grande, wprowadziły go do świata, który jak twierdzi, wcale go nie uwiera:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie zwracam na to uwagi. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć kim jest mainstreamowy artysta. Dla mnie ważna jest to, że jestem szczęśliwy z tym, co robię. Przez lata nauczyłem się, że nie da się uszczęśliwić wszystkich. Dlatego nie mógłbym tworzyć muzyki tylko po to, by się komuś przypodobać. Ostatecznie to ja muszę być zadowolony i dumny z tego, co robię. Tak długo, jak mnie to bawi, mogę iść w każdym możliwym kierunku. Także tym mainstreamowym.

Rain On Me (Purple Disco Machine Remix/Audio)

Purple Disco Machine. Ewolucja brzmienia

Niektóre z czternastu utworów zostały wydane już dawno, w tym Playbox, Fireworks, Dopamine i Hypnotized. Ten ostatni, współtworzony z Sophie and the Giants, od sierpnia 2020 roku, zebrał blisko 300 milionów odtworzeń, co jest rekordem jeśli chodzi o twórczość Purple Disco Machine. Inne single: At The Disko, Music In You i Don’t Stop, zawierają mieszankę klubowych, parkietowych, fortepianowych i funkowych melodii. Na Exotica nie brak także tych bardziej spokojnych: Wanna Feel Like A Lover.

To były lata mojej pracy. O albumie głośno mówiłem od mniej więcej 3 lat. Dużo czasu i wysiłku spędziłem w trakcie ostatniego półtora roku. Przez cały ten czas prawie w ogóle nie wychodziłem ze studia; pisałem i miksowałem. Jestem bardzo zadowolony z tego, że album wyszedł teraz, że każdy w końcu może go posłuchać. Praca nad albumem to swego rodzaju ewolucja mojego brzemienia wypracowana w ostatnich 5-6 latach. Włożyłem w tę płytę całą energię i serce, starając się stworzyć coś wyjątkowego.

Purple Disco Machine, Sophie and the Giants – Hypnotized

Niemiec swoją renomę potwierdza do dzisiaj utrzymując się na drugim miejscu artystów wszechczasów na Beatporcie z miliardem odtworzeń i ponad 10 milionami słuchaczy miesięcznie na Spotify.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →