Połowa dekady pracy przy wyczekiwanym powrocie. Łukasza Poleszaka podróż do „Korzeni”

News

Łukasz Poleszak, twórca muzyki filmowej i teatralnej, na scenie występujący dotychczas pod aliasem Wudec, powraca po wielu latach z nową płytą. Artysta, łącząc swoje podróże z muzyką elektroniczną, powołał do życia Korzenie. Posłuchaj Serca lasu, pierwszego singla promującego album.

Nagrania Somnambuliczne mają zaszczyt przedstawić niezwykły album zatytułowany Korzenie autorstwa Łukasza Poleszaka. Artysta, dla którego będzie to debiut wydawniczy pod własnym imieniem i nazwiskiem, ma na swoim koncie ponad dwadzieścia wydawnictw oraz autorską muzykę do filmu i dwóch spektakli. Znany w środowisku muzycznym bardziej jako Wudec, jest również organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych i festiwali, a także promotorem podziemnej sceny klubowej i kultury rave w Polsce.

Brakuje mi słów, aby opisać, jak bardzo jestem szczęśliwy mogąc po tylu latach zaprezentować pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Korzenie, który już niedługo ukaże się nakładem oficyny Nagrania Somnambuliczne. Zapraszam do Serca lasu!

– napisał Poleszak na swoim Facebooku

Łukasz Poleszak – Serce lasu (z płyty Korzenie)

Łukasz Poleszak i podróż do „Korzeni”

Wyjątkowa podróż do pradawnej puszczy i mityczne drzewo życia zwane Matką, dające początek wszystkim roślinom, grzybom i ludziom. To historia o cierpieniu i bezgranicznej miłości Matki do swoich dzieci. Uczuciach, którym towarzyszą szelest liści, echa jaskiń mijanych po drodze, grzmoty piorunów, szepty strumieni i odgłosy tajemniczych stworzeń zamieszkujących gęstwiny. To historie wrastające głęboko w ziemię stanowiącą nasz wspólny dom.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Korzenie to album bardziej złożony niż może się wydawać, co potwierdza czas jego realizacji. Prace nad albumem trwały prawie sześć lat, a Poleszak w tym celu odwiedził dwa kontynenty i kilka miast w tym m.in. Kraków, Barcelonę, Londyn czy Zanzibar. W trakcie procesu tworzenia artysta wykorzystywał nie tylko komputer, ale również syntezator analogowy, nagrania terenowe, kasety magnetofonowe oraz drobne instrumenty, jak na przykład misy tybetańskie czy dzwonki zaphir, napotkane w trakcie swoich podróży i utrwalane za pomocą rejestratora. Autorką okładki, zdjęć i oprawy graficznej jest Alicja Lilianna Szpila. Premierę zaplanowano na 28 października, a sam album będzie dostępny zarówno w wersji cyfrowej, jak i na płytach CD!

Łukasz Poleszak, KorzeniePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →