Field Recording z Łukaszem Poleszakiem

Łukasz Poleszak / YouTube
Lifestyle News
Field Recording z Łukaszem Poleszakiem

Łukasz Poleszak, dawniej znany pod aliasem Wudec, kończy swój aktywny 2021 rok nowym projektem. Po premierze albumu Korzenie oraz jego najnowszych inicjatyw w NFT, o których ostatnio pisaliśmy, pochodzący z Tychów eksperymentalny artysta zainaugurował serię videoblogów poświęconych nagraniom terenowym. Zobaczcie sami!

Łukasz Poleszak: „Wyjście z domu, odkrywanie nowych miejsc i ich słuchanie”

Pamiętacie tą scenę z filmu 24 Hour Party People, kiedy założyciel wytwórni Factory RecordsTony Willson, składa propozycję współpracy swojemu kumplowi, który właśnie nagrywał ciszę w szczerym polu? Możecie robić podobne rzeczy nawet nie posiadając specjalnego sprzętu do nagrywania!

W najnowszym filmiku Łukasz zabiera nas do lasu, gdzie pokazuje nam urywek ze swojego zimowego dnia nagrań terenowych. Możemy się dowiedzieć między innymi, w jaki sposób można uzyskać ciekawe dźwięki do utworów – na przykład przez zgniatanie tafli lodu butem. Artysta wskazuje również różnice między nagrywaniem na profesjonalnym sprzęcie, a podstawowym jak dyktafon w telefonie. Kluczowym aspektem w field recordingu jest fakt posiadania przez osobę nagrywającą oryginalnego, niepowtarzalnego dźwięku, z którym jest ona emocjonalnie związana, w przeciwieństwie do nagrań z gotowych paczek sampli.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W ten sposób Wasze utwory nie tylko odżyją, staną się bardziej organiczne ale również staną się bardziej osobiste […] tak naprawdę do field rekordingu można podejść na różne sposoby – możesz łowić pojedyncze uderzenia, stuknięcia, króciutkie dźwięki, bądź rejestrować całe pejzaże dźwiękowe zostawiając rekorder w jednym miejscu na godzinę czy dwie […] jeżeli czujesz, że nie masz pomysłu na nowy materiał, chciałbyś coś zrobić ale nie wiesz jak się do tego zabrać, to myślę, że nagrania w terenie mogłyby być świetnym punktem zapalnym i niezwykłą inspiracją

– powiedział Łukasz Poleszak.

Więcej ciekawostek na kanale Łukasza.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →