Pobierz darmowe próbki perkusji dla Ableton Live inspirowane Kraftwerk

News
Kraftwerk

Próbki są formą hołdu złożonego przez Symplesound dla zmarłego niedawno Floriana Schneidera.

Kraftwerk i Florian Schneider

Dźwięki można pobrać z tego adresu. Są one dostępne w formacie Ableton Drum Rack, jak również jako Roland’s sample i WAV. Pakiet próbek nazywany został Honoring Florian na część Floriana Schneidera, współzałożyciela legendarnej i kultowej grupy muzyki elektronicznej Kraftwerk, który zmarł w kwietniu tego roku.

Kraftwerk – Computer Love

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po dziś dzień Kraftwerk uznawany jest za jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki elektronicznej, przyczyniając się do popularyzacji tego gatunku od lat 70. XX wieku. Niemiecki zespół nie przypadkowo uważa się za protoplastów, a ich członków za „ojców założycieli” gatunku. Jako jedna z najbardziej wpływowych grup w historii muzyki miała niebagatelny wpływ na twórców współczesnych brzmień takich jak electro, synth pop, new wave czy rzecz jasna techno.

Głównym instrumentem Schneidera był w oryginale flet, jednak w połowie lat 70. zaczął bardziej koncentrować się na wykorzystaniu syntezatorów i instrumentów elektronicznych. Schneider brał udział w tworzeniu wszystkich 10. albumów studyjnych Kraftwerk.

Kraftwerk i Ableton Live

Ableton Live to program, który umożliwia tworzenie, produkowanie i wykonywanie utworów muzycznych. Charakteryzuje się intuicyjnym, choć bardzo rozbudowanym interfejsem użytkownika, co sprawia, że jest on adresowany do mniej doświadczonych użytkowników.

Narzędzie pracuje w czasie rzeczywistym i na bieżąco synchronizuje zmiany wprowadzone w poszczególnych plikach. Ableton Live pozwala zatem na edytowanie i modyfikowanie wybranych utworów w dowolnej chwili. Warto dodać, że do obsługi programu można wykorzystać klawiatury lub też kontroler. Aplikacja oddaje do dyspozycji szereg instrumentów muzycznych, dźwięków i inne narzędzia do tworzenia muzyki z każdego gatunku. Dostępne są także rozmaite efekty do przetwarzania i ulepszania dźwięków.

Panel sterujący Ableton LivePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →