Patryk Cannon – Words Without Meaning EP

2 369
Recenzje

Info

Data wydania:
2013/06/28
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Startuje kolejny niezależny, polski label, wydający ciekawą elektronikę i na pierwszy ogień częstuje nas smakowitą EPką Patryka Cannona. Przyznać muszę, że to całkiem niezły start, który obiecuje wiele dobrego w przyszłości. Skupmy się jednak na tym, co teraz leci z głośnika.

Cannon zaprezentował ładnie brzmiące wydawnictwo, komponując trzy gładko płynące numery. Wszystkie bliskie klimatom techno, na które stawia na przykład niemiecka wytwórnia Kompakt. Mamy więc trochę popowej estetyki zawartej czy to w słodkich, pociętych wokalach będących subtelnym dopełnieniem łagodnego bitu, czy to w gitarowych samplach, jak w numerze ‘How I’m Gonna Find You’. Mamy sporo nostalgii i w ten sposób zamiast zestawu klubowych bangerów dostajemy spokojną, klimatyczną muzykę, która mocno zachęca do konkretnego wsłuchania się. Bez tego nie wyłapiemy wszystkich smaczków.

To numery skrojone w zasadzie na wieczorne powroty do domu, kiedy słońce chyli się ku zachodowi, wszystko mieni się lekko pastelowo i wieje chłodnawy, orzeźwiający wiatr. Zawodzące, melancholijne wokale idealnie zgrywają się z minimalistycznie aranżowanym numerem, czyniąc kawałek wręcz filmowym.

Nawet remix An On Bast, chociaż wynoszący utwór ‘Words Without Meaning’ w bardziej mechaniczmy poziom, jest znakomitym podkreśleniem tego, o czym pisałem wcześniej. Tak więc jeśli ta EPka byłaby faktycznie podkładem pod jakąś projekcje, byłby to zdecydowanie film o żyjących nieśpiesznie, szczęśliwych ludziach, którzy wieczorami, przy zasypianiu paradoksalnie marzą o tym, by się zakochać.

Tekst: Paweł Wójcicki

 

Tracklista

1. Words Without Meaning

2. Talk To Me

3. How I’m Gonna Find You

4. Words Without Meaning (An On Bast Remix)