Park Hye Jin powraca z nową EP-ką

News
Park Hye Jin zapowiada nową EP-kę

Międzynarodowe sukcesy Peggy Gou czy Yaeji potwierdzają, że k-house ma się coraz lepiej. Już niebawem kolejne działo wytoczy inna czołowa reprezentantka tego gatunku, czyli Park Hye Jin. Jej nowa EP-ka ukaże się nakładem wytwórni Ninja Tune.

House nie tylko w Europie

Mimo postępującej globalizacji kultura klubowa nadal pozostaje mocno europocentryczna i zamerykanizowana. W świadomości wielu słuchaczy i dziennikarzy mekkami clubbingu są Ibiza czy duże miasta pokroju Berlina, Paryża albo Londynu. Granice ściśle określone przez swoisty okcydentalizm zaczynają się jednak zacierać – i dobrze, bo poza naszym kontynentem scena muzyczna jest równie intrygująca i eklektyczna. Producenci z Ameryki Południowej czy Afryki, jak choćby grono skupione wokół ugandyjskiej wytwórni Nyege Nyege – łączą nowoczesną elektronikę z tekstami śpiewanymi we własnych językach i etnicznymi brzmieniami. Azymut uważnych obserwatorów powinien być też skierowany w stronę Korei Południowej, gdzie w ostatnich latach wykrystalizował się świeży, oryginalny gatunek – k-house. Hubert Grupa, redaktor Muno.pl, pisał w swoim tekście:

Outsiderskie brzmienie doskonale pasowało do kulturowej mozaiki Seulu drugiej dekady XXI wieku. Prężnie rozwijające się dziedziny sztuki ulicznej i streetwearu i rosnąca w siłę kultura klubowa, zwłaszcza ta niszowa, uciekająca przed zalewającą Azję modą na EDM, potrzebowały odpowiedniej, pasującej do siebie oprawy dźwiękowej. Podobnie jak wiele rzeczy w Korei, trudno było ją zaimportować. Należało ją stworzyć.

Park Hye Jin – I Don’t Care 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Park Hye Jin – wschodząca gwiazda k-house’u

Twórczynią pojęcia, które przybliżył w swoim eseju Hubert, była Peggy Gou. W ślad za nią szybko poszły inne wykonawczynie: Yaeji, CIFIKA, Closet Yi czy właśnie Park Hye Jin. Mimo stosunkowo młodego wieku – w tym roku skończy dwadzieścia sześć lat – ostatnia z pań zdążyła już zaskarbić serca słuchaczy na całym świecie. Jamie XX zaprosił ją do serii wspólnych setów w Londynie, Baltra stworzył z nią świetnie przyjętą EP-kę, a wpływowy magazyn Mixmag określił ją mianem muzycznej erudytki. Polska publiczność miała okazję poznać Koreankę podczas zeszłorocznego festiwalu Audioriver. Niedługo później DJ-ka wystąpiła w Poznaniu na zaproszenie popularnego cyklu imprez Duszne Granie.

Park Hye Jin – Call Me 

Park Hye Jin – nowa płyta w drodze

Wszystko wskazuje na to, że artystka dopiero się rozpędza. Już 26 czerwca światło dzienne ujrzy jej najnowsza EP-ka How Can I. Producentka dołączyła tym samym do stale poszerzającego się grona legendarnej wytwórni Ninja Tune. Jak donosi label, premierowy materiał będzie utrzymany w stylu znanym nam z poprzednich dokonań Hye Jin. Nieskomplikowane, choć wwiercające się w głowę beaty zestawione z leniwie płynącym wokalem – to coś, co poznaliśmy już na If U Want It albo Ahead Of It. Jednocześnie oficyna zdradziła, że jej nowa podopieczna szykuje kilka niespodzianek – w tym inspirowany footworkiem utwór How Can I.

Pierwszą zapowiedzią nowego wydawnictwa Koreanki została kompozycja Like This. Kawałek to emanacja emotywnego, chwytliwego lo-fi house’u uzupełnionego o strzępki wokalu. Czterominutowej piosence towarzyszy teledysk złożony z krótkich klipów nagranych przez samą zainteresowaną.

Park Hye Jin – Like This Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →