Osswalds Mill Audio – prawdopodobnie najlepszy sprzęt audio jaki istnieje

fot. Cynthia Van Elk
Artykuł Elektronika Technologia
OMA, Osswalds Mill Audio

Dźwięk w Twoim salonie niczym w salach zrzeszonych w ECHO? To możliwe! Poznajcie Jonathana Weissa i jego Osswalds Mill Audio.

Osswalds Mill Audio – „spisek jednego”

Jonathan Weiss urodził się w Nowym Jorku w 1964 roku. Studiował stosunki międzynarodowe i filozofię polityczną na Uniwersytecie Princeton oraz prawo międzynarodowe w London School of Economics. Po latach podróży Weiss zmienił kierunek i został filmowcem. Wyprodukował i wyreżyserował pełnometrażową adaptację powieści The Atrocity Exhibition J.G. Ballarda.

Atrocity Exibition (J. Weiss) – The Crash

Wreszcie w 2007 roku, po odkryciu ogromnego projektu renowacji Oswald’s Mill w XVIII-wiecznym młynie we wschodniej Pensylwanii, zrozumiał, że jego prawdziwą pasją jest dźwięk. Tak powstała OMA.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Osswalds Mill Audio – od filmowca dla filmowców

Oswalds Mill Audio jest dobrze znany w branży audio z zastosowania w swoich projektach technologii dźwiękowych vintage, takich jak rzadko spotykany profil stożkowy i przetworniki cewki polowej. OMA jest obecnie jedyną firmą audio wysokiej klasy produkującą głośniki tubowe o stożkowym profilu – inspirowane są sprzętem stworzonym przez RCA w latach 30. i 40. Oprócz tego firma produkuje również wzmacniacze, gramofony, ramiona i akcesoria.

Jonathan Weiss’ quest to build the finest sound amplification system ever

Pierwszy głośnik OMA został zamówiony przez fotografa i filmowca Antona Corbijna – tak, dokładnie tego reżysera, który nakręcił film Control, opowiadający historię Iana Curtisa i jego Joy Division.

Control (2007) – trailer

Zobacz także: MacStudio – marzenie producenta muzycznego

Osswalds Mill Audio – ewenement

Wszystkie produkty OMA powstają w bezpośrednim sąsiedztwie Oswald’s Mill w Pensylwanii. Większość jest wykonywana ręcznie, choć do jej wykończenia wymagana jest bardzo zaawansowana technika inżynieryjna. Podstawowy materiał pochodzi z dwóch ostatnich istniejących kamieniołomów w stanie.

OMA – produkcja

Twarde drewno, którego używamy do produkcji naszych głośników, wzmacniaczy i mebli audio, rośnie w okolicznych lasach Pensylwanii i jest pozyskiwane w sposób zrównoważony. Nasze drewno zazwyczaj wymaga lat starannego wietrzenia, a następnie suszenia w piecu. Stosujemy najnowocześniejsze nowe procesy, takie jak prażenie, które dosłownie gotują drewno, aby poprawić jego tonalność i zwiększyć jego stabilność. Posiadamy własny sklep z drewnem o powierzchni 15 000 stóp kwadratowych z najnowocześniejszymi maszynami CNC, a także zabytkowymi maszynami i sprzętem do obróbki drewna, które pozwalają nam budować rzeczy, których nikt inny dzisiaj nie robi.

– czytamy na stronie OMA

W 2014 roku OMA wypuściła pierwszy na świecie żeliwny głośnik, Ironic, z każdym głośnikiem ważącym 181 kg!

Jonathan Weiss prezentuje OMA

Ironic był odlewany za pomocą form drukowanych w 3D i wykonany z hipoeutektycznego żeliwa szarego o wysokiej zawartości grafitu. OMA jest znana w świecie audio z wyjątkowego podejścia do dźwięku i designu. Ze względu na zastosowanie stożkowych tub ich głośniki są znacznie większe niż te z tubami zakrzywionymi lub typowymi głośnikami zamkniętymi.

Największy głośnik produkowany przez OMA nazywa się Imperia. To czterodrożny stożkowy system tubowy o wysokości 2,1 m.

OMA – Outrageous horn speakers and tube amps, straight outta Brooklyn

Osswald Mill Audio – nowy wzmacniacz i pierwsza prezentacja od 12 lat

Ostatnio na monachijskich targach HIGH END firma OMA zaprezentowała nowe „kino domowe” – DNA. Ten sprzęt oparty jest na technologi z lat 30., kiedy normą były triody, a wzmacniacze były obudowane w pięknych pionowych stojakach. OMA wróciła do tej konfiguracji przy projektowaniu swojego nowego, najmocniejszego wzmacniacza. Special K jest konstrukcją zintegrowaną, jak wszystkie wzmacniacze OMA, i nie wymaga przedwzmacniacza. Z ośmioma nowymi lampami KT88 w czystej klasie A w układzie push-pull połączonych z triodą wytwarza prawie 50 watów na kanał przy ośmiu omach. Każdy najdrobniejszy detal sprawia, że ten wzmacniacz wyróżnia się zarówno wizualnie, jak i dźwiękowo.

OMA at Munich High End Show 2022

Jonathan Weiss był bardzo zadowolony ze wzięcia udziału w monachijskich targach:

Myślę, że poszło nam dobrze, dźwięk w pomieszczeniu był dobry, ponieważ wysłaliśmy około 2760 kilogramów sprzętu. Pokój był przytłaczający nawet dla mnie – wszystko, co pokazaliśmy, jest zupełnie nowe – głośniki muzeum OMA, wzmacniacz OMA Special K, przedwzmacniacz gramofonowy OMA PD2 ​​i oczywiście system gramofonu OMA K3 (ze zintegrowanym piaskiem). Także Fleetwood Iron Rack System i nowe głośniki Fleetwood DeVille SQ […] Wszystkie nasze przyszłe systemy będą wyposażone w moc firmy Equitech.

– podsumował Jonathan Weiss, założyciel Osswald Mill Audio

Jeśli Wam mało to zobaczcie więcej na stronie OMA.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →