Ophelia Records prezentuje swój mega collab „Pantheon”

Felicia Garcia
News
Ophelia Records prezentuje swój mega collab "Pantheon"

Aż siedmiu producentów na jednym kawałku? Seven Lions do spółki z sześcioma podopiecznymi Ophelia Records połączyli siły przy mega collabie Pantheon!

Melodic dubstep i kilka słów o Ophelia Records

Określenie muzyka basowa większości kojarzy się wyłącznie z dubstepem, trapem i dropami wywołującymi istny chaos wśród publiczności. Pytając o dubstep, z reguły w odpowiedzi dostajesz aliasy jak Skrillex, Excision, Borgore i Zomboy.

Muzyka jednak rozwija się w zastraszającym tempie i to samo tyczy się również dubstepu. W ostatnich latach wyewoluował on do takich form jak riddim, tearout i deathstep, których przyznaję, że słuchanie przez godzinę może być naprawdę uciążliwe dla uszu, a głowa potrafi rozboleć w ekspresowym tempie. Każdy kij ma jednak dwa końce, a każdy medal dwie strony. Na scenie dubstepowo-basowej idealnym przykładem na to są wytwórnie Ophelia Records i Heaven Sent oraz takie nazwiska jak SLANDER, ILLENIUM, Adventure Club, Seven Lions czy Jason Ross. Obie z wymienionych wytwórni skupiają się na promocji melodic dubstepu i emocjonalnych brzmieniach basowych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Seven Lions, SLANDER & DabinFirst Time (ft. Dylan Matthew)

Ophelia Records została założona w 2018 roku przez jednego z liderów melodyjnej odsłony dubstepu, Seven Lions, i wspiera niezależną muzykę elektroniczną i reprezentujących ją artystów, dla których nie istnieją granice gatunkowe. W katalogu wytwórni znajdują się wydawnictwa takich artystów jak Kill The Noise, Wooli, MitiS, Crystal Skies, Trivecta, czy nawet Excision.

Mega collab Pantheon

Aby poznać prawdziwe brzmienie Ophelia Records, należałoby poświęcić godzinę na przesłuchanie jednego z setów jej założyciela, Kill The Noise czy Wooliego. W swoich występach łączą oni melodic dubstep z ciężkimi basowymi dropami nierzadko zahaczając o klimaty psy trance’owe.

Posłuchaj występu Seven Lions na EDC Virtual Rave-A-Thon 2020

30 września Seven Lions wraz z resztą reprezentantów Ophelia Records wyruszył w trasę koncertową zatytułowaną Pantheon. Los tak chciał, że w tym samym momencie wybił jubileusz wytwórni, jakim jest setne wydawnictwo z jej ramienia.

Buunshin szczerze o byciu muzykiem w czasie pandemii

Z tej okazji fani Ophelia Records zostali obdarowani utworem, na którego premierę czekano miesiącami, a hype wokół niego rósł z każdym dniem. Zanim ujawniono jego nazwę, brzmiącą tak samo jak trasa koncertowa, zyskał on przydomek Mega Collab. Dlaczego? Jego współautorami jest aż… siedmiu producentów! Do Pantheon po swojej cegiełce dorzucili kolejno Blastoyz, Dimibo, Jason Ross, Kill The Noise, Seven Lions, Trivecta oraz Wooli.

Trwająca ponad pięć minut produkcja to ucieleśnienie tego, czym jest i jakie wartości reprezentuje Ophelia. Tutaj wszystko się zgadza. Świetne melodyjne intro i build-up, trance’owy drop, dubstepowy drop (z pewnością sprawka Wooliego i Kill The Nosie), melodic dubstepowy drop, psy trance’owy drop, czego chcieć więcej?

Blastoyz, Dimibo, Jason Ross, Kill The Noise, Seven Lions, Trivecta, Wooli – PantheonPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →