Od tego roku dojedziemy pociągiem do najważniejszych, klubowych stolic w Europie

fot. pixabay.com
News
clubbing

Za pośrednictwem Eurostar podróżni z m.in. Londynu będą mogli połączyć się z usługą, która zostanie uruchomiona w maju. Techno turystyka pociągiem ma zyskać nowy wymiar dzięki przystankom pomiędzy kluczowymi miastami dla muzyki elektronicznej. Sprawdź szczegóły.

Pociągiem pomiędzy kolebkami muzyki elektronicznej

Nowy pociąg sypialny na linii Bruksela-Berlin ma być dobrodziejstwem dla artystów i amatorów mocnych wrażeń. Prowadzona przez nową, społeczną firmę European Sleeper usługa transportowa będzie początkowo kursować trzy razy w tygodniu. W przyszłym roku międzynarodowe trasy mają stać się codziennością. Pociąg odjeżdżający z Brukseli o godzinie 19:22 będzie docierał na berliński Hauptbahnhof przed 7 rano dnia następnego.

pociągiem
fot. https://www.facebook.com/SzigetFestival

European Sleeper zahaczy o kilka przystanków po drodze – przystanki obejmą m.in. Antwerpie, Rotterdam czy Amsterdam. Sprzedaż biletów ruszy dopiero w marca – pasażerowie mogą spodziewać się ceny od 49 euro za miejsce siedzące lub 79 euro za miejsce sypialniane. Cena obejmuje śniadanie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Festiwale w 2023 roku, które musimy zobaczyć na własne oczy

Lutz Leichsenring z Clubcommission Berlin oznajmił, iż nowa inicjatywa przyczyni się do bardziej ekologicznej kultury klubowej. To cel promowany przez kampanię Clubcommission’s Clubtopia, współpracująca z zieloną organizacją nocną Club Liebe i niemiecką Federacją Ochrony Środowiska i Natury.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozbudowy międzynarodowych połączeń kolejowych do Berlina. Dzięki takim projektom jak Clubtopia wdrażamy ideę prowadzącą do lepszego przepływu techno turystów. Bezpośrednie połączenie kolejowe między Londynem a Berlinem będzie ekscytującą alternatywą dla podróżujących samolotem artystów i klubowiczów. Masz szansę zobaczyć więcej, gdy podróżujesz pociągiem. Artyści bardzo często produkują muzykę podczas podróży, wybierając transport kolejowy sceneria może być dla nich mocno inspirująca

– Lutz Leichsenring

Rzecznik berlińskiego Tresora Phil Allen widzi w tym pomyśle same superlatywy. Niedawny chaos związany z podróżami samolotem stał się przyczynkiem do tego, że artyści i fani coraz częściej rozważają bardziej ekologiczne opcje podróży. Allen uważa, że więcej osób zmotywuje się do skorzystania z pociągu, jeśli opcje międzymiastowych pociągów sypialnianych zostaną odpowiednio rozbudowane. Dodaje także, że społeczność życia nocnego w całej Europie mogłaby odegrać konstruktywną rolę w uczynieniu sceny bardziej zrównoważoną.

fot. https://pixabay.com/

Podróżowanie pociągiem ma swój niezapomniany urok. Coraz większa liczba przewoźników kolejowych obecnych na polskim rynku oferuje pasażerom ciekawą siatkę połączeń transgranicznych. W Polsce podróże koleją do Berlina stają się natomiast coraz częstszym rozwiązaniem. Obecnie z największych aglomeracji jak Warszawa, Poznań czy Wrocław dojedziemy do stolicy Niemiec w kilka godzin, często po promocyjnych cenach zaczynających się od 70zł. Bezpośrednie połączenia kolejowe dostępne są również do Wiednia, Pragi, Amsterdamu, Bratysławy lub Budapesztu. Winszujemy kolejowej techno turystyce. Podróż pociągiem z Polski przez Berlin, Amsterdam prosto do Londynu brzmi co najmniej kusząco, bez wątpienia znajdując fanów takiego rozwiązania.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →