Obejrzyjcie nowy dokument o queerowym aktywizmie przy tibiliskim klubie Bassiani

Fot. Georgian Journal
News
Midnight Frontier - homofobia w Gruzji okiem kamery

Dzięki filmowi Midnight Frontier możemy poznać bliżej jedno z najbardziej znaczących politycznie miejsc techno na świecie.

Midnight Frontier – homofobia w Gruzji w ujęciu kamery

Do sieci trafił właśnie film dokumentalny o aktywizmie LGBTQIA+ w znanym na całym świecie tibiliskim klubie Bassiani. Midnight Frontier został wyprodukowany w 2019 roku przez Petera van Langena. Film był już pokazywany na dużych imprezach, w tym ADE, a teraz jest dostępny do obejrzenia za darmo w celu zwiększenia świadomości na temat pogarszającej się homofobii w Gruzji.

Midnight Frontier – Full Movie

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

LGBTQIA+ kontra kościół

Od relacji ze słynnego Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, podczas którego aktywiści LGBTQIA+ zostali zaatakowani przez tysiące queerfobicznych protestujących pod przewodnictwem Gruzińskiego Kościoła Ortodoksyjnego, po osobiste spostrzeżenia na temat tego, co Bassiani reprezentuje dla społeczności – film oferuje rzadki wgląd w miejsce znane na całym świecie zarówno w kontekście muzyki, jak i polityki.

Van Langen poświęcił swoją pracę licencjacką nierównościom i przemocy, z jakimi borykają się społeczności queerowe, a także oporowi i schronieniu, jakie oferują parkiety techno, kluby i rave’y.

Bassiani pozostaje nadal zamknięty

Bassiani został tymczasowo zamknięty przez władze w 2018 roku po nalotach uzbrojonej policji „kampanii oszczerstw” szerzonej przez skrajną prawicę. W czasie zamknięcia przed budynkiem gruzińskiego parlamentu odbyła się seria protestacyjnych imprez rave’owych na dużą skalę, podczas których domagano się umożliwienia ponownego otwarcia lokalu. Wydarzenia te pojawiają się również w filmie van Langena.

Protest przeciwko zamknięciu Bassiani


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →