Obejrzyjcie nowy dokument o queerowym aktywizmie przy tibiliskim klubie Bassiani

Fot. Georgian Journal
News
Midnight Frontier - homofobia w Gruzji okiem kamery

Dzięki filmowi Midnight Frontier możemy poznać bliżej jedno z najbardziej znaczących politycznie miejsc techno na świecie.

Midnight Frontier – homofobia w Gruzji w ujęciu kamery

Do sieci trafił właśnie film dokumentalny o aktywizmie LGBTQIA+ w znanym na całym świecie tibiliskim klubie Bassiani. Midnight Frontier został wyprodukowany w 2019 roku przez Petera van Langena. Film był już pokazywany na dużych imprezach, w tym ADE, a teraz jest dostępny do obejrzenia za darmo w celu zwiększenia świadomości na temat pogarszającej się homofobii w Gruzji.

Midnight Frontier – Full Movie

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

LGBTQIA+ kontra kościół

Od relacji ze słynnego Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, podczas którego aktywiści LGBTQIA+ zostali zaatakowani przez tysiące queerfobicznych protestujących pod przewodnictwem Gruzińskiego Kościoła Ortodoksyjnego, po osobiste spostrzeżenia na temat tego, co Bassiani reprezentuje dla społeczności – film oferuje rzadki wgląd w miejsce znane na całym świecie zarówno w kontekście muzyki, jak i polityki.

Van Langen poświęcił swoją pracę licencjacką nierównościom i przemocy, z jakimi borykają się społeczności queerowe, a także oporowi i schronieniu, jakie oferują parkiety techno, kluby i rave’y.

Bassiani pozostaje nadal zamknięty

Bassiani został tymczasowo zamknięty przez władze w 2018 roku po nalotach uzbrojonej policji „kampanii oszczerstw” szerzonej przez skrajną prawicę. W czasie zamknięcia przed budynkiem gruzińskiego parlamentu odbyła się seria protestacyjnych imprez rave’owych na dużą skalę, podczas których domagano się umożliwienia ponownego otwarcia lokalu. Wydarzenia te pojawiają się również w filmie van Langena.

Protest przeciwko zamknięciu Bassiani

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →