Nowa płyta Depeche Mode ukaże się w marcu? Wiele źródeł wskazuje na konkretny dzień

Fot. BBC Radio 1
News
Depeche Mode - kiedy premiera nowej płyty?żywi

Memento Mori będzie piętnastym albumem studyjnym Depeche Mode i zarazem pierwszym wydanym po śmierci Andy Fletchera. 

Depeche Mode – kiedy premiera nowej płyty?

Kiedy w październiku 2022 roku Dave Gahan i Martin Gore ogłosili na berlińskiej konferencji prasowej, że będą kontynuowali działalność Depeche Mode jako duet, wielu fanów zespołu odetchnęło z ulgą. Brytyjczycy nie poprzestali jednak na tym i zapowiedzieli również, że wydadzą nowy album, noszący tytuł Memento Mori oraz udadzą się w światową trasę koncertową. Rozpocznie się ona 23 marca specjalną serią koncertów w arenach Ameryki Północnej. Do Europy Depeche Mode udadzą się 16 maja i w ciągu kilku miesięcy odwiedzą największe stadiony na czele ze Stade de France w Paryżu, Stadionem Olimpijskim w Berlinie, Stadionem San Siro w Mediolanie i Stadionem Twickenham w Londynie. W Polsce zespół wystąpi 2 sierpnia 2023 na PGE Narodowy w Warszawie oraz 4 sierpnia na TAURON Arena w Krakowie

Ostatnimi dniami w internecie zaczęły pojawiać się newsy i posty, jakoby premiera Memento Mori miała odbyć się 17 marca. Nie jest to, co prawda, potwierdzona oficjalnie informacja, ale wiele wskazuje na to, że nie mija się ona z prawdą. Cieszyć nas powinien również fakt, że najprawdopodobniej w tym roku do naszych rąk trafią co najmniej trzy single oraz wideoklipy promujące 15. studyjny album Depeche Mode. Pierwszy singiel powinniśmy usłyszeć już w lutym.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Memento Mori

Czego możemy spodziewać się po Memento Mori? Jako że będzie to płyta nagrana dość świeżo po śmierci nieodżałowanego Andy’ego Fletchera, nie możemy raczej liczyć na szybkie, taneczne kawałki, które porwą nas z miejsca do tańca. Intuicja podpowiada, że większość tracklisty wypełnią nastrojowe, niespieszne i skłaniające do refleksji numery. Nie liczyłbym osobiście na jakąś rewolucję w brzmieniu Depeche Mode względem ostatnich albumów. Spodziewam się raczej naturalnej kontynuacji Spirit z jego wszystkimi zaletami i wadami. Czy moje oczekiwania okażą się słuszne, powinniśmy przekonać się już naprawdę niedługo.

depeche mode
fot. YouTube/Depeche Mode


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →